Polonia Azbud - Sportino Inowrocław 80:70

Po środowym meczu w Inowrocławiu koszykarze Polonii Azbud zakończyli sezon zasadniczy na 7. miejscu w tabeli. Czas na pre-play-off.

Mecz przeciwko drużynie Sportino Inowrocław miał rozstrzygnąć, na którym miejscu w tabeli znajdzie się warszawski zespół. Inowrocławianie, pomimo, że meczem tym żegnali się z PLK, mogli zaszkodzić gościom. O sytuacji na miejscach 7 - 10 miała zdecydować ostatnia kolejka.

Koszykarze Polonii na początku spotkania zyskali kilka punktów przewagi, jednak na skutek błędów gospodarzom pod koniec pierwszej kwarty udało się odrobić straty, a nawet wyjść na prowadzenie.

Druga kwarta należała jednak do koszykarzy Polonii. Mimo to, gospodarze cały czas byli tylko o krok od objęcia prowadzenia. Doskonale spisywał się Quinton Day, który zdobył 27 punktów. Jednak nie mając oparcia w drużynie sam nie był w stanie wygrać meczu. Stopniowo goście zwiększali swoją przewagę i ostatecznie schodzili z boiska wygrywając 10 punktami. Dzięki temu zwycięstwu oraz porażce Znicza Jarosław zakończyli sezon zasadniczy na 7. miejscu w tabeli. Ich przeciwnikiem w fazie pre-play-off będą właśnie koszykarze z Jarosławia. Pierwszy mecz już w najbliższą sobotę, 18 kwietnia, w warszawskiej hali Koło.

Sportino Inowrocław - Polonia Azbud Warszawa 70:80
(23:22, 15:19, 14:16, 18:23)