red
Polonia Warszawa awansowała do drugiej ligi. Stołeczni piłkarze wracają do krajowych rozgrywek Paweł Łacheta/Express Ilustrowany
Piłkarze Polonii Warszawa awansowali do drugiej ligi. W ostatnim barażowym spotkaniu stołeczni zawodnicy pokonali Górnika Wałbrzych 1-0 i mogli świętować przenosiny do wyższej klasy rozgrywkowej. Dla dwukrotnych mistrzów Polski to kolejny krok w kierunku odbudowy swojej pozycji po opuszczeniu klubu przez prezesa Józefa Wojciechowskiego.

Swój nowy początek Polonia Warszawa rozpoczynała od czwartej ligi. W przypadku bankructwa klub powinien zostać cofnięty do najniższej klasy rozgrywkowej, ale ze względu na bogatą historię i zasługi dla polskiej piłki, polonistów dopuszczono do gry od czwartej ligi.

Dwa lata temu Polonia awansowała do trzeciej ligi, a teraz zapewniła sobie w przyszłym sezonie grę w drugiej lidze. Jedyną bramkę w spotkaniu z Górnikiem Wałbrzych w 12. minucie strzelił Daniel Choroś. Więcej bramek w tym meczu nie padło, ale przez większą jego część na boisku i tak rządziła Polonia. Jeszcze przed przerwą swoje okazje mieli Krystian Pieczara i Piotr Kosiorowski. W drugiej połowie goście co prawda kilka razy zaatakowali, ale będący w znakomitej formie bramkarz Mateusz Tobjasz spokojnie wybronił wszystkie lecące w jego kierunku strzały.

Na awansie do drugiej ligi oczywiście nie kończą się ambicje Polonii. Klub ma nadzieję, że już za kilka lat powróci do piłkarskiej elity i ponownie będzie rywalizował w Ekstraklasie, a warszawscy kibice będą mogli cieszyć prestiżowymi meczami derbowymi pomiędzy dwoma stołecznymi klubami.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani