Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:0 [fotorelacja]

mrcn
mrcn
Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej mogli obejrzeć emocjonujące spotkanie w którym Polonia Warszawa pokonała Jagiellonię Białystok 2:0.

Warszawscy kibice apelują: „Zakaz zasłaniania twarzy to absurd!”

Obie drużyny przegrały swoje ostatnie mecze i to spotkanie było dla nich szansą na przełamanie. Od początku Polonia miała przewagę, jednak w pierwszej połowie niewiele wynikało z akcji gospodarzy. Jagiellonia również nie zagroziła poważnie bramce Sebastiana Przyrowskiego.

Drugą połowę "Czarne Koszule" rozpoczęły od ataków, szczególnie aktywni byli Adrian Mierzejewski i Bruno Coutinho. Swoje szanse do zdobycia gola mieli także Ebi Smolarek, Andreu i Artur Sobiech. Po akcji Smolarka i podbramkowym zamieszaniu, piłkę do siatki z bliska skierował Bruno strzałem głową. Zawodnicy Jagiellonii protestowali, ponieważ uważali, że reprezentant Polski zagrywał ręką. Kilka minut później po zagraniu Mierzejewskiego swojego 9. ligowego gola zdobył Sobiech. Pod koniec meczu czerwoną kartką za brutalny faul został ukarany obrońca gości, Thiago Cionek.

Po spotkaniu do dymisji podał się trener Jagiellonii - Michał Probierz. Porażka w meczu z Polonią była trzecią z kolei przegraną klubu z Białegostoku. Jagiellonia utrzymała jednak pozycję wicelidera, ponieważ druga ze stołecznych drużyn, Legia Warszawa, w końcówce meczu z Górnikiem Zabrze straciła gola i ostatecznie zremisowała swoje spotkanie. Polonia, z 36 punktami awansowała na 5. miejsce.

Polonia Warszawa 2-0 Jagiellonia Białystok
Bruno 75, Artur Sobiech 82

Polonia: Przyrowski - Tosik, Jodłowiec, Kokoszka, Sadlok - Mierzejewski (90' Wszołek), Piątek, Andreu, Bruno, Smolarek (90' Brzyski) - Sobiech (89' Gołębiewski)
Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Pejović - Makuszewski (65' Frankowski), Hermes (78' Lato), Kasćelan, Grzyb (65' Burkhardt), Kupisz - Seratlić

Żółte kartki: Mierzejewski, Wszołek - Seratlić, Pejović, Kasćelan, Norambuena, Sandomierski
Czerwona kartka: Cionek (87')

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)