Polonia Warszawa pokonała Olympiakos Pireus

Mateusz Gotz
Wynikiem 2:0 zakończyło się spotkanie sparingowe zespołów Dyskobolia Gordzisk Wielkopolski i Olympiakos Pireus - jednej z czołowych drużyn Grecji.

Mało kto spodziewał się, że Dyskobolia, wzmocniona sześcioma graczami "Czarnych Koszul", sprosta legendarnej greckiej drużynie.

Wynik otworzył w pierwszej połowie meczu Filip Ivanowski, a na dziesięć minut przed końcem, gola ustalającego wynik spotkania strzelił piłkarz Polonii Warszawa, Krzysztof Michalski.

Pokonanie greckiej jedenastki to duże osiągnięcie, nawet w meczu sparingowym. Zespół Olympiakosu Pireus regularnie występuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów, co roku walcząc o najwyższe laury w dużo silniejszej od naszej rodzimej, lidze greckiej.

Na codzień barwy Olympiakosu reprezentuje były zawodnik Polonii, Michał Żewłakow.

Najprawdopodobniej w piątek (11 lipca) dojdzie do wykupienia grodziskiej jedenastki przez Polonię, w efekcie czego w przyszłym sezonie "Czarne Koszule" zobaczymy w ekstraklasie.

Dopinane są ostatnie formalności związane z kwestiami prawnymi. Jak twierdzą obydwie strony, nie ma żadnych obaw o upadek rozmów, jak to miało miejsce w przypadku planowanych fuzji z zespołami z Wrocławia i Szczecina.

Na zgrupowaniu Dyskobolii w austriackim Seefeld znajduje się sześciu nominalnych piłkarzy Polonii. Poza strzelcem bramki są nimi: Jacek Kosmalski, Łukasz Piątek, Daniel Mąka, Krzysztof Bąk i Mariusz Zasada.