Polonia Warszawa przegrywa w Tomaszowie Mazowieckim. Awans ucieka

Filip Bares
Filip Bares
Polonia musi wziąć się w garść
Polonia Warszawa przegrała na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowieckim 0:2 w meczu 20. kolejki III ligi grupy I. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka zagrali po dwutygodniowej przerwie spowodowanej przerwą reprezentacyjną i mimo optymistycznego remisu z ekstraklasowym rywalem, w niedzielę zaprezentowali się bardzo słabo.

Polonia Warszawa miała dwa tygodnie przerwy przed niedzielnym spotkaniem. Czarne Koszule planowo miały zagrać w derbach Warszawy z drugim zespołem Legii, ale z powodu powołań do reprezentacji w szeregach lokalnych rywali mecz przełożono. W czasie przerwy na mecze międzynarodowe zespół Krzysztofa Chrobaka rozegrał jedno sparingowe spotkanie z ekstraklasową Wisłą Płock, w którym spisali świetnie - remis 1:1 z rywalem grającym o trzy klasy rozgrywkowe wyżej budził optymizm.
Kłopoty finansowe Polonii Warszawa mogą skończyć ich sezon przed rundą wiosenną

W sobotę Polonia ma nadzieję zagrać w Sulejówku.

Kłopoty finansowe Polonii Warszawa mogą skończyć ich sezon p...

Co tam sąsiedzie?

W Tomaszowie Mazowieckim stołeczny klub walczył o przysłowiowe sześć punktów, bowiem miejscowa Lechia była ich sąsiadem w tabeli - z jednym punktem przewagi zajmowali piątą pozycję, a Polonia szóstą. Na korzyść warszawiaków wpływał jednak fakt, że wciąż rozegrali jedno spotkanie mniej.
Polonia Warszawa remisuje z Wisłą Płock. Pieczara świetnej formie

Pieczara zatrzymany

Podopieczni Krzysztofa Chrobaka zaprezentowali się w niedzielę po prostu słabo. Swoje okazję mieli Bartosz Wiśniewski i Krzysztof Pieczara, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Mimo słabej gry kibice przez większość spotkania wierzyli, że przynajmniej ten drugi z nich odmieni losy meczu - tak jak to zrobił przeciwko Victorii Sulejówek, gdy zdobył dwa gole w dwie minuty w końcówce spotkania i uratował drużynie jeden punkt. Tym razem gospodarze zdołali jednak zatrzymać superstrzelca Polonii.

Co dalej?

W sobotę Polonia w końcu zagra na własnym podwórku - po raz pierwszy w rundzie wiosennej Czarne Koszule zagrają na Konwiktorskiej. Ich przeciwnikiem będzie Ursus Warszawa, który zajmuje 14. miejsce w tabeli.