Polonia Warszawa - SC Freiburg: 0:1. Kolejne spotkanie z Borussią Dortmund

Katarzyna Kujawa
Sparingi w Austrii mają przygotować Polonię do sezonu letniego
Sparingi w Austrii mają przygotować Polonię do sezonu letniego Fot. Polskapresse
Pierwszy ze sparingów „Czarnych Koszul” w Austrii nie zakończył się sukcesem. Zawodnicy warszawskiej Polonii przegrali z niemiecką drużyną 0:1.

W pierwszej połowie inicjatywę przejął SC Freiburg, którego piłkarze kilkukrotnie zagrażali bramce "Czarnych Koszul" ze stałych fragmentów gry.

Pierwszą groźną akcję „Czarnych Koszul” wyprowadził Robert Jeż. To właśnie dzięki niemu drużyna kilka razy zagroziła bramce Oliviera Baumanna.

Freiburgowi ciężko było przełamać obronę Polonii. Dopiero w 31. minucie Dembélé został nieprzepisowo powstrzymany przez Baszczyńskiego w "szesnastce" i wywalczył rzut karny. Zawodnik „Czarnych Koszul” otrzymał żółtą kartkę. Jednak "Baszczu" nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego i głośno wyrażał swoje niezadowolenie z podyktowania "jedenastki". Za dyskusję z arbitrem otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opóścić boisko.

Dziurę w defensywie uzupełnił wprowadzony na murawę Kokoszka. Wykonawcą rzutu karnego był Cissé, który precyzyjne uderzył po ziemi w lewy róg bramki Przyrowskiego.

Na drugą połowę Polonia wyszła w zmienionym składzie. Na boisku pojawili się Miłosz Przybecki, Łukasz Teodorczyk oraz Paweł Wszołek. Po kilkudziesięciu minutach gry Jodłowca zastąpił w obronie Radek Mynář. „Czarne Koszule” za wszelką cenę próbowały doprowadzić do remisu. Okazję do wyrównania mieli Todorovski, Teodorczyk oraz Przybecki.

Kolejne spotkanie Polonia rozegra z Borussią Dortmund. Mecz odbędzie się w sobotę 16 lipca w Austrii.

źródło: ksppolonia.pl

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!