Polsat Warsaw Open: Dulgheru obroniła tytuł

1 godz. 40 min. - tyle czasu potrzebowała Rumunka Alexandra Dulgheru aby udowodnić, że na warszawskich kortach Legii nikt nie jest w stanie jej pokonać.

Pierwszy set finałowego meczu Polsat Warsaw Open pomiędzy obrończynią tytułu Rumunką Alexandrą Dulgheru i Chinką Jie Zheng rozpoczął się od dość wyrównanej gry. Jednak z upływem czasu Rumunka zaczęła zdobywać niewielką przewagę. W efekcie pierwszy set zakończył się jej wygraną 6:3.

Po przerwie obraz gry uległ całkowitej zmianie. Wydawało się, że upał i słońce bardzo dały się Rumunce we znaki. Zheng zdobyła znaczną przewagę, którą bezlitośnie powiększała. Wydawało się, że Dulgheru nie da rady się pozbierać i o wyniku meczu zadecyduje trzeci set. Jednak w końcówce Rumunka otrząsnęła się i zaczęła walczyć. W efekcie udało jej się wyrównać, a potem wyjść na prowadzenie 5:3.

Ostatni set rozstrzygał się długo. Żadna z zawodniczek nie chciała odpuścić. Ale to Dulgheru okazała się odporniejsza psychicznie i drugą piłką meczową udało jej się zakończyć spotkanie.

W finale gry podwójnej Cara Black i Zi Yan uległy Virginii Ruano Pascual i Meghann Shaughnessy 3:6, 4:6. Para Black / Yan rozpoczęła doskonale, jednak ich przeciwniczki szybko weszły w mecz i przejęły inicjatywę. W efekcie prawie cały czas kontrolowały przebieg meczu i nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa.