Polska pokonała WKS 3:1

Paweł Majchrzak
Reprezentacja Polski pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1. Bramki dla Polaków zdobył Robert Lewandowski (dwie) i Ludovic Obraniak, dla gości do siatki trafił Gervinho.

Składy obu zespołów:

Polska: 1 Fabiański - 3 Wojtkowiak 4 Sadlok, 19 Jodłowiec, 26 Piszczek - 15 Matuszczyk, 8 Murawski - 16 Błaszczykowski, 18 Mierzejewski, 10 Obraniak - 9 Lewandowski

WKS: 1 Yeboah - 3 Boka, 5 Zokora, 22 Bamba, 20 Demel - 21 Eboue, 19 Yaya Toure, 9 Tiote - 18 Keita, 11 Bony, 10 Gervinho

1' Zaczynamy!

2' Ależ rajd Błaszczykowskiego! Kuba wpada w pole karne, obrońcy z najwyższym trudem interweniują!

6' Goście w polu karnym Polaków, wybijamy na rzut rożny. Goście nie zdołali zagrozić bramce Fabiańskiego.

10' Keita prostopadle do Gervinho, na nasze szczęście ten sięga piłki.

11' Goście coraz groźniejsi - wrzutka w pole karne Polaków, Kiote kiksuje - piłkę wybija Fabiański.

14' Polacy poza akcją Błaszczykowskiego nie są w stanie zagrozić bramce Yeboah.

19' GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Lewandowski dostaje prostopadłe podanie, mija bramkarza i z ostrego kąta umieszcza piłkę w siatce!
20' Polacy atakują! Najpierw Błaszczykowski, za chwilę pod bramką groźnie uderza "Lewy".

24' Tiote mocno z 16 metrów, tuż obok słupka.

28' Rzut wolny dla WKS, Tiote prosto w mur.

29' Keita uderza z dystansu, na szczęście prosto w Fabiańskiego. Kilka sekund później dobra wrzutka Mierzejewskiego w pole karne, Lewandowski minimalnie nie sięga piłki.

32' Fatalny kiks Wojtkowiaka w polu karnym, Fabiański broni groźny strzał gości.

33' Strata Jodłowca i kolejny strzał "Słoni" - Fabiański do tej pory bezbłędny.

35' Przechwyt Polaków i wspaniała kontra - Błaszczykowski uderza w długi róg, niestety tuż obok bramki WKS!

37' Bony pada w naszym polu karnym, sędzia nie daje się jednak nabrać.

45+1 Bramka do szatni! Gervinho wykorzystuje niezdecydowanie Jodłowca i Wojtkowiaka i z 6 metrów trafia do bramki.
Pierwsze 45 minut niezłe w wykonaniu Polaków. Niestety obok dobrych akcji ofensywnych nie zabrakło ewidentnych błędów w obronie.

46' Gramy!

46' Groźna akcja gości, Tioto z dystansu na szczęście uderza obok bramki Fabiańskiego.

50' Matuszczyk przyjmuje piłkę w polu karnym, obraca się i uderza - piłka mija jednak poprzeczkę.

51' Eboue prostopadle do Gervinhow pole karne, tym razem Jodłowiec nie traci nerwów.

55' Romaric zmienia Eboue.

57' Dobre dośrodkowanie Polaków - Matuszczyk groźnie uderza główką. Kontra WKS i gorąco pod bramką Fabiańskiego, wybijamy jednak piłkę.

61' Zamieszanie w naszej defensywie i Romaric próbuje zaskoczyć Fabiańskiego.

62' Obraniak z rzutu wolnego wrzuca na pole karne, Lewandowski nie sięga, sytuację wyjaśnia Yeboah.

66' GOOOOOOOOOOOOL!!!! Faul na Piszczku na wysokości pola karnego. Do piłki podchodzi Obraniak i w stylu Kazimierza Deyny umieszcza piłkę w siatce! 2:1

68' Ostry faul na Błaszczykowskim.

72' Doumbia wchodzi na boisko za Keitę, Brożek zmienia Mierzejewskiego.

79' Obraniak wypuszcza Brożka, ten ograł Bambę jednak podanie do Lewandowskiego było już za słabe.

80' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! 3:1!!Prostopadła piłka Matuszczyka do Lewandowskiego, napastnik w sytuacji sam na sam nie pozostawia szans bramkarzowi.

83' Tiene na murawie za Bokę.

85' Borysiuk zmienia strzelca dwóch bramek, Roberta Lewandowskiego.

88' Kolejne zmiany - tym razem Fae za Yaya Toure i Smolarek za Obraniaka.

89' Yeboah mija się z piłką, Brożek nie jest jednak w stanie wykorzystać błędu bramkarza. Sędzia dolicza 4 minuty gry.

90+1' Tiote opuszcza murawę, w jego miejsce Angua.

90+3' Wołąkiewicz zmienia Matuszczyka.

90+4' Koniec! Polska pokonała w Poznaniu Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1