Polska tuż za podium 5. Drużynowych Mistrzostw Europy. 10 punktów Katarzyny Kowalskiej

LKS VECTRA WŁOCŁAWEK
Paweł Skraba
Polscy lekkoatleci zajęli w Brunszwiku czwarte miejsce w 5. Drużynowych Mistrzostwach Europy. 10 punktów zdobyła Katarzyna Kowalska z Vectry Włocławek

Polska tuż za podium 5. Drużynowych Mistrzostwach Europy. To najlepszy w historii wynik biało-czerwonych w tej imprezie.W naszej reprezentacji doskonale spisała się Katarzyna Kowalska w biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami. Do mety dobiegła jako trzecia, za Szwedką Charlottą Fougberg i Niemką Antje Moldner-Schmidt zdobywając 10 punktówJednocześnie wynikiem 9:41,78 potwierdziła kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Zurychu.- To był trudny bieg, gdyż w takich zawodach biega się na miejsca, a nie na wynik. Tym bardziej, że pogoda nie rozpieszczała. Wiał silny wiatr i było zimno. Po wiosennym maratonie brakuje mi jeszcze odpowiedniej szybkości by ścigać się na wysokim poziomie. W maju brałam też udział w bardzo intensywnym szkoleniu wojskowym, co bardzo zakłóciło tok moich przygotowań. Cieszę się, że wykonałam postawione mi zadania. Zdobyłam dla reprezentacji Polski 10 punktów i jednocześnie potwierdziłam moje kwalifikacje na Zurych. Teraz czeka mnie długie zgrupowanie wysokogórskie w Sankt Moritz i jestem przekonana, że będę w tym roku biegać znacznie szybciej.Na półmetku zawodów Polacy byli na piątej pozycji. Zawiodła przede wszystkim mistrzyni globu z Berlina (2009) w skoku o tyczce Anna Rogowska, która rywalizację zaczęła od wysokości 4,40 i... trzy próby spaliła. Nie została zatem sklasyfikowana i Polska nie dopisała sobie za jej występ ani jednego punktu.W niedzielę Polacy długo plasowali się na trzeciej lokacie, ale ostatnia sztafeta 4x400 m mężczyzn zadecydowała o spadku poza podium. Do brązowego medalu zabrakło zaledwie dwa punkty.Ostatecznie trzecie miejsce wywalczyli Francuzi.Klasyfikacja końcowa:1. Niemcy 371 pkt 2. Rosja 359,5 3. Francja 295 4. Polska 293 5. Wielka Brytania 281,5 6. Ukraina 273 7. Włochy 239,5 8. Hiszpania 220,5 9. Szwecja 213 10. Holandia 209 - spadek 11. Czechy 208,5 - spadek 12. Turcja 138,5 - spadek