Polskie Super Bowl w Ząbkach. Znamy mistrza Polskiej Futbol Ligi. Ten sport ma coraz większą widownię

Redakcja Warszawa
Lowlanders Białystok mistrzami polski w futbolu. W sobotę w Ząbkach rozgrano polską wersję Super Bowl. Choć amerykański futbol jest znacznie mniej popularny od europejskiego (piłka nożna), to emocji nie zabrakło. Mistrza udało się wyłonić dopiero w ostatniej akcji. Została nim drużyna Lowlanders Białystok.

Futbol amerykański, także w naszym kraju zyskuje coraz większą popularność. Świadczy o tym przebieg finału Polskiej Futbol Ligi. Na stadionie w Ząbkach zmierzyli się Kraków Football Kings vs. Lowlanders Białystok. Rywalizacja była zacięta do samego końca. Na 38 sekund przed końcem na tablicy wyników widniał remis.

Ostatecznie drużyna z Białegostoku wygrała jednym punktem 21:20 i sięgnęła po puchar. MVP sezonu został zawodnik Lowlanders - Rafał Królewski. Emocji rywalizacji dodawała pogoda. Ze względu na potężną nawałnicę mecz przerwano. Grę wznowiono - zgodnie z regulaminem - "30 minut po ostatnim grzmocie". W Ząbkach nie zabrakło też publiczności. Choć futbol nie jest tak popularny jak piłka nożna, atmosfera na trybunach była gorąca.

Zobaczcie naszą fotorelację z finału i świętowania mistrzostwa.

Polskie Super Bowl w Ząbkach. Znamy mistrza Polskiej Futbol ...