Porażka AZS Koszalin z Trefl Sopot

Adam Nadolny
11 stycznia w koszalińskiej hali widowiskowo- sportowej odbył się mecz XIV kolejki Tauron Basket Ligi między miejscowym AZS Koszalin a Treflem Sopot. Wygrali goście 66-65 (20:13, 18:15, 12:19, 15:19)

Po pełnym emocji spotkaniu w Zgorzelcu, gdzie po dość kontrowersyjnej decyzji sędziego tamtejszy Turów pokonał akademików po dogrywce, czas przyszedł na podjęcie u siebie zawodników zaprzyjaźnionego klubu Trefl Sopot. Przy niemal pełnych trybunach byliśmy świadkami emocjonującego spotkania. Choć walka trwała od samego początku do samego końca spotkania, a akademicy przez niemalże 35 minut spotkania wygrywali mecz, to zimną krew w ostatnich minutach zachowali goście. Odrabiając 15. punktową stratę, pokazali że w tym sezonie poważnie myślą o rekompensacie swoim kibicom ubiegłorocznego sezonu, gdzie w walce o półfinał pokonani zostali właśnie przez koszaliński zespół. Niestety chaotyczna gra naszego zespołu w samej końcówce meczu i dość samolubne zachowanie LaceDariusa Dunna przyczyniło się do przegranej naszych koszykarzyjednym punktem 66-65.
W meczu punktowali. Dragan Labović 7 Piotr Dąbrowski 0 Oded Brandwein 12 Bartłomiej Wołoszyn 0 Sek Henry 12LaceDarius Dunn 16 Raymond Sykes 10 Darrell Harris 6 Artur Mielczarek 2

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?