Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prace drogowe w Warszawie. Wkrótce ruszy remont chodników i dróg rowerowych w czterech dzielnicach. ZDM ogłosił przetarg

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Droga rowerowa po północnej stronie ul. Broniewskiego od skrzyżowania z Elbląską i Włościańską do Krasińskiego zostanie wyremontowana i w kilku miejscach wyprostowana
Droga rowerowa po północnej stronie ul. Broniewskiego od skrzyżowania z Elbląską i Włościańską do Krasińskiego zostanie wyremontowana i w kilku miejscach wyprostowana ZDM
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na remont chodników i dróg rowerowych na Bemowie, Ochocie, Ursynowie i Żoliborzu. Prace dotyczyć będą pięciu lokalizacji wskazanych przez mieszkańców Warszawy. Drogowcy na oferty czekać będą do 8 marca. Wykonawca lub wykonawcy będą mieli 3 miesiące na wykonanie zadania. Szczegóły poniżej.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował we wtorek 22 lutego o ogłoszeniu przetargu na remont chodników i dróg dla rowerów w pięciu lokalizacjach na Bemowie, Ochocie, Ursynowie i Żoliborzu. Wszystkie zostały wskazane przez mieszkańców stolicy.

W ramach budżetu obywatelskiego ZDM zrealizował do tej pory 250 projektów. W zeszłym roku było ich 28. Rozpoczęliśmy też realizację tegorocznych projektów - pierwszy z nich już jest gotowy (montaż 10 stojaków rowerowych na ul. Instalatorów). Ogłaszamy też kolejne przetargi na realizację większych zadań. Właśnie ogłosiliśmy trzecie takie postępowanie w tym roku - informują drogowcy.

Pięć zadań w czterech dzielnicach

Na warszawskim Bemowie zostaną zrealizowane dwa projekty:

  • Modernizacja drogi dla rowerów wzdłuż ul. Żołnierzy Wyklętych
  • Remont chodnika po północno-wschodniej stronie ul. Radiowej

Drogowcy wskazują, że ścieżka rowerowa zostanie odnowiona między wjazdem pod blok przy ul. F. Kawy 2 a ul. K. Miarki. Tamtejsza nawierzchnia z kostki brukowej zgodnie z obecnymi standardami zostanie wymieniona na asfalt. Przy okazji, poprawie ulegnie dojście na przystanek autobusowy "Rodła 01”. Chodnik na ul. Radiowej zostanie odnowiony pomiędzy ulicą ppłk. W. Szadkowskiego a Wrocławską. Stare i wykruszone płyty chodnikowe zostaną zastąpione płytami z betonu antysmogowego. Poprawione zostanie również dojście do przystanku "Orlich Gniazd 02” i pobliskich sklepów oraz lokali gastronomicznych.

Na Ochocie remont przejdzie chodnik na ul. Szczęśliwickiej. ZDM wyjaśnia, że chodzi o zachodnią stronę między ulicami Bitwy Warszawskiej 1920 r. a Drawską. - W miejsce starych płyt i kostki brukowej wstawimy nowe - informują drogowcy.

Na Ursynowie prace będą miały miejsce na ul. Rosoła. Wyremontowane zostaną chodnik i droga rowerowa od zjazdu przy ul. Mandarynki 6 do ul. Belgradzkiej.

Na Żoliborzu drogowcy zajmą się remontem drogi rowerowej po północnej stronie ul. Broniewskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicami Elbląską i Włościańską do ul. Z. Krasińskiego.

Nie tylko wymienimy jej nawierzchnię (będzie asfalt zamiast kostki), ale także ją wyprostujemy. Dziś ścieżka wije się jak wąż, bo poprowadzono ją tak, aby omijała stojące w pasie drogowym słupy odprowadzające napowietrzną linię energetyczną od pobliskiej stacji elektroenergetycznej. Konstrukcje te już zdemontowano, a jesienią zeszłego roku usunięto fundamenty, do których były przytwierdzone. Przy okazji wyremontujemy fragment chodnika na przystanku autobusowym "Sady Żoliborskie 02” - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

ZDM poinformował, że postępowanie przetargowe składa się z czterech części. Drogowcy na oferty czekać będą do 8 marca 2022 roku. Na wykonanie zadania wybrany wykonawca lub wykonawcy będą mieli 3 miesiące, licząc od dnia podpisania umowy.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto