Prasówka z całego tygodnia 4.06.2023 w Warszawie. Zobacz przegląd prasy, by być na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Warszawy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.05 a 3.06.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Parada Syrenki 2023. Przez centrum Warszawy przejechały platformy z syrenkami. Kolorowy korowód przyciągnął tłumy mieszkańców”?

Przegląd tygodnia: Warszawa, 4.06.2023. 28.05 - 3.06.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Parada Syrenki 2023. Przez centrum Warszawy przejechały platformy z syrenkami. Kolorowy korowód przyciągnął tłumy mieszkańców

Parada Syrenki 2023 przeszła ulicami Warszawy w sobotę, 3 czerwca. Była to już druga edycja wydarzenia, które organizowane jest w ramach Święta Warszawy. Mieszkańcy zobaczyli w sumie kilkanaście różnych syrenek umieszczonych na specjalnych platformach. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji - pokazów tanecznych i teatralnych, występów muzycznych czy przedwojennego autobusu marki Somua. Zobaczcie fotorelację z wydarzenia klikając w zdjęcie.

📢 W Pogroszewie Kolonii zaginął Krzysztof Dymiński. Ma 16 lat. Szuka go rodzina z Fundacją ITAKA

Krzysztof Dymiński zaginął w Pogroszewie Kolonii 27.05.2023. Szukają go rodzina i Fundacja ITAKA. Nastolatek ma 16 lat i 175.0 cm wzrostu, oczy - niebieskie. Krzysztof Dymiński zaginął w Pogroszewie Kolonii. Jeśli widziałaś lub widziałeś osobę ze zdjęcia po 27.05.2023, koniecznie skontaktuj się z Fundacją ITAKA. Pamiętaj, że każda wiadomość może być istotna.

📢 Park Wodny Moczydło już działa. Pustki na wielkim otwarciu. "Ceny zaporowe. Będzie świecił pustkami"

W sobotę, 3 czerwca, otwarto Park Wodny Moczydło. Tym sposobem sezon letni na miejskich pływalniach właśnie się rozpoczął. Niestety, pierwszego dnia na basenach było zupełnie pusto. Na pewno problemem były niskie temperatury. Jednak - jak donoszą nam Czytelnicy - jeszcze większym problemem jest cena. Wejście kosztuje 50 zł. - Skąd takie ceny, 50zł za wejście? Tragedia jakaś - pisze nam Kamil.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 4.06.2023: 28.05-3.06.2023 Warszawa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Warszawie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Warszawskie Święto Rowerowe 2023. Międzynarodowa parada rowerowa przejechała ulicami Warszawy

W sobotę, 3 czerwca, obchodzimy Światowy Dzień Roweru. Z tej okazji w naszej stolicy organizowane jest Warszawskie Święto Rowerowe. Wydarzenie rozpoczęło się międzynarodową paradą cyklistów. Rowerzyści w samo południe zebrali się na placu Zamkowym, skąd przejechali przez pięć dzielnic na Osiedle Jazdów. Tam odbyła się druga część wydarzenia, czyli okolicznościowy piknik. Zobaczcie fotorelację z wielkiej parady rowerzystów klikając w zdjęcie.

📢 Marsz 4 czerwca w Warszawie. Utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej. Policja z ważnym apelem

W niedzielę 4 czerwca na terenie Warszawy odbędzie się kilka zgromadzeń publicznych i przemarszów. Największy z nich rozpocznie się o godzinie 12:00 na placu Na Rozdrożu i przejdzie do placu Zamkowego. W czasie trwania tych wydarzeń, policja może zdecydować o czasowym zamknięciu dla ruchu niektórych ulic oraz skierowaniu pojazdów komunikacji miejskiej na objazdy. Szczegóły poniżej.

📢 Tragedia pod Warszawą. Ciało motocyklisty znalezione w przydrożnym rowie. 65-latek najprawdopodobniej wjechał w znak

W przydrożnym rowie na trasie Pułtusk-Psary znaleziono rannego mężczyznę oraz jego motocykl. Osoby, które natrafiły na 65-latka natychmiast powiadomiły służby oraz rozpoczęły reanimację kierowcy. Przybyli na miejsce ratownicy nie zdołały uratować motocyklisty. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tragedii.

📢 Dzień Dziecka w Warszawie 2023. Gdzie zabrać dziecko z okazji ich święta? To najlepsze pomysły

Dzień Dziecka w Warszawie 2023. 1 czerwca to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez wszystkie dzieci. Jeśli szukacie pomysłów, gdzie się wspólnie wybrać, jak spędzić ten dzień, to mamy dla was kilkanaście propozycji. Zarówno na czwartek 1 czerwca, jak i na kilka kolejnych dni.

📢 Ursynalia 2023. Tłumy pod sceną w pierwszy dzień juwenaliów SGGW. Zagrali Olszakumpel, Molesta i Asster. Zabrakło Maryli Rodowicz

Ursynalia 2023 rozpoczęły się w piątek, 2 czerwca. Scenę, tradycyjnie już, ustawiono na kampusie SGGW. Pierwszego dnia juwenaliów dla studentów zagrali: Olszakumpel, Molesta, Assterw oraz - w zastępstwie za Marylę Rodowicz, która w ostatniej chwili odwołała swój występ - ArtystaSzymek i ZielakJr. Wieczór był więc pełen największych przebojów i wyśmienitej zabawy! Zobaczcie fotorelację w naszej galerii.

📢 Nowy Carrefour w Warszawie. W miejscu Supersamu. Tłumy klientów na otwarciu nowoczesnego marketu w centrum handlowym Plac Unii

W środę 31 maja, w centrum handlowym Plac Unii został otwarty nowy sklep popularnej sieci Carrefour. Hipermarket zajął powierzchnię ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych, oferując swoim klientom możliwość zrobienia kompleksowych zakupów spożywczych i przemysłowych w jednym miejscu. Jak zapowiadają przedstawiciele placówki, obiekt będzie wyróżniał się najszerszą ofertą produktów i usług w okolicy, unikalnymi konceptami handlowymi oraz nowoczesnymi rozwiązaniami ułatwiającymi zakupy okolicznym mieszkańcom i pracownikom biurowym. Sklep zajął miejsce Supersamu, który prowadził działalność pod tym adresem przez ponad 60 lat. Kliknij w zdjęcie i sprawdź naszą fotorelację z otwarcia hipermarketu, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców stolicy.

📢 Zabójstwo pod Warszawą. Przy ulicy znaleziono ciało zamordowanego 52-latka. Policja zatrzymała trzy osoby

Policja zatrzymała trzy osoby, które mogą mieć związek z zabójstwem 52-letniego mężczyzny z Wołomina. Do brutalnego morderstwa doszło w nocy ze środy na czwartek. Ciało ofiary zostały odnalezione nad ranem 1 czerwca. Jak przekazała prokuratura, sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w najbliższy poniedziałek. Wcześniej zaplanowano czynności z zatrzymanymi. Dojdzie do nich, gdy wytrzeźwieją.

📢 Imprezy w Warszawie 3-4 czerwca. Pełen atrakcji weekend w stolicy. Wiemy co będzie się działo

Imprezy w Warszawie 2, 3, 4 czerwca 2023 roku. Co będzie się działo w weekend? Weekend upłynie pod znakiem imprez plenerowych i wydarzeń z okazji Dnia Dziecka. W piątek rozpoczyna się też Orange Warsaw Festival. Nie zabraknie też wydarzeń dla fanów ulicznego jedzenia. Jak co tydzień przygotowaliśmy dla mieszkańców Warszawy przegląd wszystkich imprez i atrakcji w Warszawie, które zaplanowano na weekend od 2 do 4 czerwca 2023. Co robić w Warszawie? Aby przejść do listy atrakcji na weekend, kliknij w zdjęcie.

📢 Budowa mostu na Pragę. Trwa jeden z najbardziej spektakularnych etapów prac. Brzegi Wisły zbliżają się do siebie

Trwa budowa mostu pieszo-rowerowego na Pragę. Obecnie ma miejsce jeden z najbardziej spektakularnych etapów polegający na montażu konstrukcji stalowej. Po obu stronach Wisły pracują ogromne żurawie. Dzięki maszynom brzegi rzeki przybliżają się do siebie. W międzyczasie odbywają się także inne roboty, takie jak np. przebudowa kanalizacji deszczowej oraz sieci teletechnicznych, a także budowa nasypu zbrojonego.

📢 Remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Prace wkraczają w kolejny etap. Szykują się zmiany w organizacji ruchu

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy przekazał najnowsze informacje dotyczące budowy wiaduktów w ciągu Trasy Łazienkowskiej. Roboty po lewej stronie Wisły wkraczają w następny etap. Wykonawca może już przystąpić do stawiania kolejnej podpory południowego wiaduktu oraz odtwarzania jezdni i chodników na rondzie Stanisława Sedlaczka. W związku z pracami, od poniedziałku 5 czerwca zmieni się tam organizacja ruchu. Będzie ona obowiązywała do końca wakacji.

📢 Pożar w Warszawie. Samochód elektryczny doszczętnie spłonął. Akcja trwała kilka godzin

W centrum Warszawy doszło do pożaru chińskiego samochodu elektrycznego. Na miejscu pojawili się strażacy z dwóch stołecznych jednostek, którzy natychmiast rozpoczęli akcję gaśniczą. Wskutek zdarzenia ucierpiała też zaparkowana nieopodal Toyota. - Samochód udało się szybko ugasić, ale monitorowanie temperatury ogniw trwało ponad 1,5h - informują strażacy. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności, w których doszło do pożaru.

📢 Ursynalia SGGW 2023. Znamy wszystkich artystów i ceny biletów. Dwudniowa impreza rusza już dziś

Już dzisiaj zaczynają się kolejne Juwenalia. Tym razem na swoje święto zaprasza Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Znamy już wszystkich wykonawców, dokładny plan imprezy, a także ceny biletów. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Kajetan P. skazany na dożywocie. Sąd Apelacyjny wydał prawomocny wyrok

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok dożywocia dla Kajetana P., który zamordował nauczycielkę języka włoskiego. Do tragedii doszło w 2016 roku, na warszawskiej Woli. Mężczyzna odciął kobiecie głowę, zabrał ciało do wynajmowanego lokalu, po czym podpalił mieszkanie i uciekł za granicę.

📢 Park Żerański. Bardzo wysokie oferty w przetargu na budowę. Warszawa straci szansę na kolejne zielone tereny?

Mimo, że proces przedłużano, to nareszcie otwarto oferty w przetargu na Park Żerański w Warszawie. Obie przekraczają 44 miliony złotych (za zakres podstawowy, bez opcji) co oznacza przekroczenie budżetu zaplanowanego w prognozie finansowej niemal trzykrotnie. Zarząd Zieleni uspokaja, że teraz czas na część niejawną postępowania i jeszcze nie wszystko stracone. Optymistycznie to jednak nie wygląda.

📢 Nightskating Warszawa 2023. Setki rolkarzy przebranych za postaci z bajek przejechało nocą przez stolicę. Trasa miała 16 km

Nightskating Warszawa 2023. Rolkarze po raz kolejny w tym sezonie wyjechali na ulice miasta. Tym razem do pokonania mieli dystans liczący 16 kilometrów. Wydarzenie jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców stolicy. Najświeższa odsłona rolkowej imprezy nawiązywała do Dnia Dziecka. Uczestnicy przebrali się bowiem za ulubione postaci z bajek. Kliknij w zdjęcie i zobacz naszą fotorelację.

📢 Co robić w czerwcu w Warszawie? Koncerty, festiwale, wydarzenia - przegląd najciekawszych imprez

Imprezy w czerwcu, Warszawa 2023. Czerwiec na dobre otwiera sezon imprez plenerowych. Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem imprez dzielnicowych, koncertów, imprez kulinarnych, targów mody. Przed nami wyczekiwana Noc Świętojańska i ruszają pierwsze kina plenerowe. Propozycje wydarzeń na czerwiec, które warto wpisać do swojego kalendarza znajdziecie poniżej.

📢 Witaj Lato na Bielanach. Harmonogram koncertów. Wielki piknik rodzinny już w ten weekend

W sobotę 3 czerwca odbędzie się jedna z bardziej wyczekiwanych imprez na Bielanach. Wielki piknik rodzinny z wieloma atrakcjami, koncerty i silent disco. Impreza pod hasłem Witaj Lato na Bielanach odbędzie się na terenie rekreacyjnym przy Metrze Słodowiec.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie