Prasówka z maja 2023 - najważniejsze wydarzenia. Co działo się w Warszawie? Bądź na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd maja 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd maja 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w maju czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Warszawy najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Nietypowe atrakcje w Warszawie. TOP 12 wyjątkowych, nieoczywistych i mało popularnych miejsc, które warto odwiedzić w stolicy”?

Przegląd maja 2023 w Warszawie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z maja 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nietypowe atrakcje w Warszawie. TOP 12 wyjątkowych, nieoczywistych i mało popularnych miejsc, które warto odwiedzić w stolicy

Najmniejsza kawiarnia w Polsce, podniebny bar z niesamowitym widokiem, a może muzeum, w którym przeniesiemy się do czasów naszej młodości? W Warszawie znajduje się wiele wyjątkowych, a zarazem wciąż nieodkrytych miejsc, zarówno przez turystów, jak i rodowitych mieszkańców. Każde z nich oferuje gościom sporo atrakcji. W jednych o ich jakości stanowi naturalne piękno, w innych - pomysłowość człowieka. Kliknij w zdjęcie i sprawdź listę 12 nietypowych punktów na mapie Warszawy, które koniecznie należy odwiedzić.

📢 Gdzie nad morze z Warszawy? Do tych miejsc podróż samochodem ze stolicy zajmie mniej niż pięć godzin

Gdzie najbliżej nad morze z Warszawy? Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że mieszkańcy stolicy na poważnie zabierają się za planowanie tegorocznych wakacji. Podczas gdy jedni będą celować w zagraniczne wojaże, drudzy postawią na sprawdzone, piękne i jedyne w swoim rodzaju polskie kurorty na Bałtykiem. Niestety, do niektórych popularnych miejscowości podróż zarówno pociągiem, jak i samochodem może okazać się niezwykle długa. Warto zastanowić się więc nad miejscami, do których łatwo dostać się ze stolicy. Do niektórych z nich jest tak blisko, że można wyskoczyć tam nawet na weekend. Kliknij w zdjęcie i sprawdź nasze propozycje.

📢 Otwarcie pierwszego sklepu Woolworth w Warszawie za nami. Co kupimy w nowej sieci? Byliśmy w środku

Woolworth rozpoczął ekspansje na polskim rynku. Po otwarciu sklepów w Poznaniu i Krakowie nareszcie przyszedł czas na Warszawę. W piątek otwarto pierwszy sklep w stolicy - zlokalizowany w Forcie Wola. . Niemiecka sieć szykuje się do otwierania nawet kilkunastu sklepów rocznie w naszym kraju.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka czerwiec Warszawa: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w maju uwagę czytelniczek i czytelników z Warszawy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Runmageddon Warszawa Suntago 2023. Kolejna, rekordowa, edycja nieszablonowego wyścigu w Park of Poland. Byliśmy na trasie

Kolejna edycja Runmageddonu, czyli wyścigu na torze przeszkód z błotem, oponami czy lodem, w tym roku odbyła się w Suntago. Byliśmy na trasie, żeby zobaczyć jak z przygotowanymi przeszkodami poradzili sobie uczestnicy. Przez całą sobotę, aż do niedzielnego popołudnia, wokół Parku Wodnego Suntago - w pełni słońca - uczestnicy Runmageddonu mierzyli się z przeszkodami na trasie ale niejednokrotnie też z przeszkodami, które stawiała im ich własna psychika.

📢 Studia w Warszawie 2023. 13 kierunków na które najtrudniej się dostać w stolicy. Tam studiuje elita

Rekrutacja na studia w Warszawie 2023. Większość absolwentów szkół średnich podjęła już decyzję w sprawie swojej przyszłości. Jedni zrezygnowali na ten moment z dalszego kształcenia się, stawiając na poszukiwanie pracy i budowanie doświadczenia zawodowego, drudzy wręcz przeciwnie - rozpoczynają przygodę ze studiami. W Warszawie istnieje wiele państwowych, renomowanych uczelni, które w swojej ofercie dydaktycznej posiadają ogromną ilość przeróżnych kierunków. Na część z nich tegoroczni maturzyści powinni dostać się bez większych problemów. Istnieją jednak studia cieszące się gigantycznym zainteresowaniem ze strony kandydatów. Co za tym idzie - nie wszystkim będzie dane kształcić się na w wymarzonej dziedzinie. Kliknij w zdjęcie i sprawdź, o które kierunki chodzi.

📢 Studia Warszawa 2023. Gdzie najłatwiej się dostać? Oto 11 kierunków na popularnych stołecznych uczelniach.

Rekrutacja na studia w Warszawie 2023. Przełom maja i czerwca to okres, kiedy duża część świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich rozpoczyna proces rejestrowania się na wymarzone uczelnie. Jedni są pewni, że dostaną się na wybrane przez siebie kierunki, drudzy - ze względu na słabsze wyniki matur, obawiają się, że zabraknie dla nich miejsc na listach. Nie wszyscy z nich wiedzą, że aby zostać studentem takich renomowanych uczelni jak Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy też Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, nie trzeba mieć wyśmienitych rezultatów z egzaminu dojrzałości. We wspomnianych szkołach istnieją kierunki, które nie są oblegane, w związku z czym, jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że zdecydowana większość kandydatów zostanie na nie przyjęta. Kliknij w zdjęcie i sprawdź, o które studia chodzi.

📢 Wysłużone pawilony na Puławskiej wyburzone. Co je zastąpi? Przez lata był McDonald's i Mokpol

To koniec historycznych pawilonów na Służewcu. Budynki na rogu Wałbrzyskiej i Puławskiej, w których znajdował się McDonald's oraz sklep Mokpol, zostały wyburzone. W tym miejscu powstanie nowa inwestycja spółdzielni mieszkaniowej Służew nad Dolinką - bloki mieszkalne wraz z usługami handlowymi. Szczegóły poniżej.

📢 Imprezy i wydarzenia w Warszawie. Co robić w Warszawie w weekend 27 - 28 maja? Najlepsze atrakcje i propozycje

Imprezy w Warszawie 27 - 28 maja 2023 roku. Co będzie się działo w weekend? Przed nami dni pełne ciekawych wydarzeń. Najbliższy weekend upłynie pod znakiem pikników plenerowych, imprez dla dzieci, oraz targów książki. Jak co tydzień przygotowaliśmy dla mieszkańców Warszawy przegląd wszystkich imprez i atrakcji w Warszawie, które zaplanowano na weekend 27 - 28 maja 2023. Co robić w Warszawie? Aby przejść do listy atrakcji na weekend, kliknij w zdjęcie.

📢 Nowe fakty w sprawie zaginięcia małżeństwa z Warszawy. Słowacki portal donosi, że wrócili do Polski. Gdzie są obecnie?

Słowackie media podają kolejne informacje w sprawie zaginionego małżeństwa z Warszawy: 44-letniej Anety i 49-letniego Adama Jagłów. Mieszkająca na Mokotowie para wyszła ze swojego mieszkania w środku nocy z 20 na 21 maja zostawiając dwóch synów w wieku 17 i 15 lat. Jak się okazuje para prawdopodobnie wróciła do Polski. Czy to oznacza, że wkrótce wrócą do domu?

📢 Święto Saskiej Kępy 2023. Wielka impreza na ul. Francuskiej. Parada, koncerty i atrakcje dla całych rodzin. Tu dziś bawi się Warszawa

Kolorowa parada na początek, a oprócz tego kiermasz artystyczny oraz koncerty i atrakcje dla dzieci. Odwiedzamy wielkie Święto Saskiej Kępy 2023. W tym roku hasłem imprezy na ul. Francuskiej są słowa „Blisko siebie”. To już piętnasta edycja tego wydarzenia.

📢 Święto Saskiej Kępy 2023. Kolorowa parada, koncerty i atrakcje dla całej rodziny. Wielka impreza na ul. Francuskiej już dzisiaj

Święto Saskiej Kępy 2023 odbędzie się już w dzisiaj. W tym roku hasłem imprezy na ul. Francuskiej będą słowa „Blisko siebie”. To już piętnasta edycja tego wydarzenia! Jakie atrakcje będą czekać na uczestników? Między innymi tradycyjna parada, kiermasz artystyczny oraz koncerty. Szczegóły poniżej.

📢 Baseny w Strzeniówce. Kiedy otwarcie sezonu letniego 2023? Nowoczesny kompleks gotowy na wakacje

Wybudowany przed dwoma laty w Strzeniówce kompleks, przypomina zagraniczny kurort. Powoli szykuje się do sezonu letniego i wakacyjnego. Mieszkańcy już nie mogą się doczekać. Baseny znajdują się w gminie Nadarzyn pod Warszawą - w pobliżu trasy S8. W poprzednich latach miejsce okazało się prawdziwym hitem. Czy w tym roku też przyciągnie mieszkańców stolicy na weekendowe wycieczki?

📢 150 tysięcy złotych za rok nauki? Tu trzeba słono zapłacić. Znamy najdroższe studia w Warszawie - ranking

Najdroższe kierunki studiów w Warszawie 2023. Edukacja po szkole średniej to ogromne dobro, w które w większości przypadków trzeba zainwestować środki finansowe. Ci, którzy zdecydują się studiować na kierunkach dziennych na państwowych uczelniach, pieniądze przeznaczą m.in. na opłaty za akademik, mieszkanie czy też podręczniki i korepetycje. Studenci, którzy wybiorą płatne kierunki, muszą liczyć się ze znacznie większymi kosztami. W stolicy nie brakuje prestiżowych szkół, które za przekazanie wiedzy życzą sobie konkretnych pieniędzy. Bywają przypadki, gdzie za jednolite studia magisterskie trzeba zapłacić blisko pół miliona złotych. Kliknij w zdjęcie i zobacz, jakie kierunki znalazły się naszej liście.

📢 Ulica Armatnia, Warszawa. To tutaj znajdują się malownicze, nieco zapomniane kolejowe domki. Idealne miejsce dla spokojny spacer

Ulica Armatnia w Warszawie to malownicza, ukryta między osiedlami na Woli uliczka. Znajduje się tam powstały na przełomie XIX i XX wieku zespół dawnej zabudowy kolejowej. Ceglane domy pracowników Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej oraz dawny budynek dla pasażerów Kolei Warszawsko-Kaliskiej sprawiają, że ta nieco zapomniana ulica to bardzo klimatyczne miejsce na spacer. Obiekty są zabytkami i jednocześnie ogromnym atutem całej okolicy Odolan, w której teraz królują nowoczesne bloki. Kliknijcie w zdjęcie, aby wybrać się w wirtualną wycieczkę po tej uliczce.

📢 Ile kosztują owoce w Warszawie? Truskawki, czereśnie i wiele innych. Sprawdziliśmy ceny sezonowych dóbr na Hali Mirowskiej

Ile kosztują owoce w Warszawie? Truskawki, czereśnie czy maliny to sezonowe dobra, którymi nie sposób nie zajadać się na przełomie wiosny i lata. Początek sezonu na wspomniane przysmaki często wiąże się ze sporymi wydatkami. Na te na pewno możemy liczyć, jeśli wybierzemy się na zakupy do supermarketu. Nie od dziś wiadomo, że aby nabyć owoce i warzywa w lepszej jakości, lepiej wybrać się na pobliskie targowisko. Okazuje się, że kupimy je tam również w zdecydowanie niższej cenie. Postanowiliśmy odwiedzić jeden z najpopularniejszych bazarków w Warszawie - Halę Mirowską, żeby sprawdzić, jakie ceny za swój towar proponują tamtejsi sprzedawcy. Kliknij w naszą galerię i sprawdź, ile kosztują owoce i warzywa na stołecznych straganach.

📢 Poszukiwane małżeństwo z Warszawy nagrane na Słowacji. TOPR zakończył poszukiwania po polskiej stronie gór

Małżeństwo z Warszawy, które opuściło mieszkanie na Mokotowie, zostawiając w nim dwójkę nastoletnich dzieci, zostało nagrane przez kamery monitoringu na Słowacji. W związku z tymi informacjami, TOPR zakończył działania poszukiwawcze po polskiej stronie Tatr. Wcześniej Aneta Jagła i jej mąż Adam widziani byli w schronisku na Hali Gąsienicowej. Krajowa policja wciąż ponawia komunikaty, w których apeluje do wszystkich osób mogących wiedzieć, gdzie przebywają zaginieni, o pilny kontakt.

📢 Autostrada A2. Kiedy odcinek Siedlce - Biała Podlaska? Rozpoczyna się budowa

Rusza – na dobre – budowa autostrady A2 w okolicach Siedlec. Umowę na realizację tej drogi podpisano w 2021 roku, ale dopiero teraz wykonawca uzyskał wszystkie zgody. Według kontraktu autostrada powinna być gotowa w przyszłym roku. Na pewno powstanie nieco później.

📢 Zaginięcie małżeństwa w Warszawie. Wyszli z mieszkania w środku nocy, zostawiając nastoletnich synów

Policjanci z Mokotowa poszukują zaginionego małżeństwa: 44-letniej Anety i 49-letniego Adama Jagłów. Para wyszła ze swojego mieszkania w środku nocy z 20 na 21 maja, zostawiając w nim dwóch nastoletnich synów. Od tamtego czasu małżeństwo nie nawiązało żadnego kontaktu z rodziną. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, rodzice mieli zostawić list do swoich dzieci. Szczegóły poniżej.

📢 Remont oczka pod Kopą Cwila dobiega końca. Jest szansa na udostępnienie terenu podczas Dni Ursynowa. Burmistrz potwierdza

Remont niecki zbiornika wodnego w ursynowskim parku im. Romana Kozłowskiego u podnóży Kopy Cwila dobiega końca. Widać już praktycznie efekt końcowy. Mieszkańcy są zniecierpliwieni i zaczęli spędzać czas w tym miejscu, chociaż to wciąż plac budowy. Czy uda się oficjalnie udostępnić do miejsce mieszkańcom na Dni Ursynowa? Jak mówi nam burmistrz Robert Kempa - jest taka szansa.

📢 Ogródki działkowe w Warszawie na sprzedaż. Oto najładniejsze działki z domkami w świetnej cenie

Ogródki działkowe ROD na sprzedaż w Warszawie. Oto najlepsze oferty z maja 2023 roku. Na tych działkach najdziecie przestrzeń na własny ogród, drzewa na których można powiesić hamak oraz nierzadko piękne domki. Sprawdzamy, ile trzeba zapłacić za działkę rekreacyjną w stolicy wiosną 2023 roku. W naszej galerii znajdziesz aktualne, najciekawsze oferty.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie