Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prawie osiem milionów złotych może kosztować Radzionków modernizacja targu przy ul. Unii Europejskiej

Krzysztof Szendzielorz
Pan Bogusław przyjeżdża na targ do Radzionkowa aż z Wielunia. Sprzedaje tutaj ziemniaki. Fot. Krzysztof Szendzielorz
Pan Bogusław przyjeżdża na targ do Radzionkowa aż z Wielunia. Sprzedaje tutaj ziemniaki. Fot. Krzysztof Szendzielorz
Otoczenie wokół radzionkowskiego targowiska od kilku lat się zmienia, ale kupcy i ich klienci nadal grzęzną w błocie. A przecież już kilka lat temu władze miasta obiecywały modernizację targu! Niedawno radzionkowski ...

Otoczenie wokół radzionkowskiego targowiska od kilku lat się zmienia, ale kupcy i ich klienci nadal grzęzną w błocie. A przecież już kilka lat temu władze miasta obiecywały modernizację targu!

Niedawno radzionkowski ratusz zlecił wyburzenie części budynków przy ul. Unii Europejskiej. Dzięki temu udało się wygospodarować trochę miejsca na dodatkowe miejsca parkingowe. Ale są one prowizoryczne. Parking podczas deszczu zamienia się w bagno. Podobnie jest na samym targowisku.

Aż trudno w to uwierzyć, że takie warunki nie mają większego przełożenia na spadek liczby klientów.

Radzionkowski targ w środy, a szczególnie w soboty cieszy się ogromną popularnością. - Tutaj w Radzionkowie na targ przychodzi bardzo dużo ludzi. Kiedyś też jeździłem do Tarnowskich Gór, ale tam aż tylu klientów już nie ma. Powstała hala - mówi pan Bogusław, który w Radzionkowie od 10 lat sprzedaje głównie ziemniaki. Przyjeżdża tutaj aż z Wielunia. - Jak długo tutaj jeżdżę, to niewiele się zmieniło - zauważa pan Bogusław. On nie boi się konkurencji powstającego przy ul. Unii Europejskiej supermarketu. Twierdzi, że zawsze będą osoby, które chcą warzywa kupić bezpośrednio od rolnika.

W radzionkowskim ratuszu dowiedzieliśmy się, że jest kilka koncepcji zagospodarowania targowiska. Jeden z nich zakłada, że miasto zmodernizuje ten teren za własne pieniądze. Przygotowany został nawet plan modernizacji. Jego wadą są wysokie koszty

- Taka inwestycja miałaby kosztować nas prawie osiem milionów złotych. Wysokie koszty są spowodowane tym, że musielibyśmy wyrównać teren na targowisku i wokół niego - wyjaśnia wiceburmistrz Krzysztof Kula. Druga koncepcja zakłada wydanie koncesji prywatnej firmie na roboty budowlane i usługi. Wybrany w przetargu podmiot mógłby pobierać opłaty za administrowanie targu, zaś opłaty targowe nadal wpływałyby do budżetu miasta. Zarządca mógłby też zainwestować w modernizacje, ale i uruchomić swoje usługi. Decyzja o tym, które rozwiązanie zostanie wybrane, ma zapaść przed wakacjami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto