Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Projekt miasteczka handlowego przy stołecznym lotnisku zostanie pokazany na targach w Cannes

Grzegorz Sachmata
W lotniczym miasteczku znajdą się nie tylko sklepy, ale także obiekty rekreacyjne
W lotniczym miasteczku znajdą się nie tylko sklepy, ale także obiekty rekreacyjne materiały prasowe
Projekt pierwszego w Polsce lotniskowego miasteczka biznesowego Chopin Airport City, którego inicjatorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", zostanie zaprezentowany podczas targów branży nieruchomości MIPIM w Cannes.

Projekt promuje miasto

Projekt Chopin Airport City wszedł już w fazę realizacji. Prace nad koncepcją urbanistyczno-architektoniczną i modelem biznesowym przedsięwzięcia dobiegają końca. Po raz pierwszy zostanie on zaprezentowany międzynarodowej widowni podczas dorocznych targów MIPIM, które będą się odbywać od 6 do 9 marca we Francji. Porty Lotnicze będą promować swój nowatorski projekt na stoisku Miasta Stołecznego Warszawy.

Czytaj także: Koleje zapewniają, że tunel na lotnisko Chopina będzie gotowy już w maju

- Celem wyjazdu do Francji jest zainteresowanie potencjalnych inwestorów wyjątkowym projektem, a także nawiązanie kontaktów biznesowych - mówi Michał Marzec, naczelny dyrektor Portów Lotniczych. - To będzie pierwsza okazja, by zaprezentować projekt branży nieruchomości i ocenić zainteresowanie inwestycją - dodaje.

Miasteczko z zakupami

Chopin Airport City to pierwsze miasteczko lotniskowe, które ma powstać w Polsce. Koncepcja Portów Lotniczych wpisuje się w światowy trend polegający na tworzeniu wokół lotnisk nowych form urbanistycznych o charakterze komercyjnym.

Powstanie pierwszego polskiego miasteczka zakłada przekształcenie terenów o powierzchni 22,5 ha zlokalizowanych przy terminalu Lotniska Chopina w nowoczesną dzielnicę biznesową dostępną także dla mieszkańców Warszawy. W ramach przedsięwzięcia do użytku zostanie oddane 165 tys. mkw. powierzchni. Powstanie 16 wysokiej klasy biurowców klasy A tworzących park biznesowy, w którym znajdą się nowoczesne biura, sale konferencyjne, powierzchnia handlowa. Infrastrukturę Chopin Airport City uzupełnią obiekty hotelowe - istniejący Courtyard by Marriott oraz dwa nowe hotele, które zostaną oddane do użytku w 2013 roku - pięciogwiazdkowy Renaissance by Marriott oraz dwugwiazdkowy Hampton by Hilton.

Czytaj też: Wojna na Okęciu: Baltona dostała wypowiedzenie

Przed odlotem sport

Pierwsze w Polsce miasteczko lotniskowe będzie posiadało także funkcję rekreacyjną, z której będą mogli korzystać nie tylko pasażerowie lotniska czy pracownicy parku biznesowego, ale także mieszkańcy Warszawy. Wyróżnikiem kompleksu będzie przestronny park z usytuowanym centralnie publicznym placem, na którym znajdą się restauracje, kluby fitness czy galerie. Zakładająca dodatkową pozalotniczą działalność koncepcja airport city jest wdrażana na całym świecie. Tego rodzaju wszechstronne obiekty charakteryzujące się przenikaniem usług lotniczych i pozalotniczych z powodzeniem funkcjonują m.in. w Dallas, Dublinie czy Belgradzie. Koszt inwestycji to 10 mld zł.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto