Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Projekt Ślązak podejmuje rękawicę Warszawiaka i Trójzęba. Premiera klipu "Jadymy na bogato" [wideo]

Karolina Eljaszak
Karolina Eljaszak
tvs.pl
Po sukcesie Łukasza Garlickiego i Projektu Warszawiak, regionalne "projekty" rosną jak grzyby po deszczu. Tym razem Ślązacy pokazują, że u nich "się pracuje, a nie cwaniakuje i lansuje".

Zapowiadana na czwartek, 21 lipca, premiera klipu Projektu Ślązak to oczywiście odpowiedź na "Nie ma cwaniaka" Projektu Warszawiak oraz "Montelansino" Projektu Trójząb. Oba klipy cieszą się ogromną popularnością w swoich miastach. Śląski teledysk ma podobną stylistykę do stołecznego i trójmiejskiego.

- Podjęliśmy rzuconą przez Trójmiasto i Warszawę rękawicę – mówi portalowi mmsilesia.pl Adrian Grad z Projekt Ślązak. - Projekt Ślązak jest ogólnopolskim przedsięwzięciem mającym na celu podkreślenie indywidualności Ślązaków. Jesteśmy kreatywni, energiczni, ot kochający życie na Śląsku – dodaje.

Jak wygląda życie na Śląsku? Dyskoteka, hałda, spodek, w sercu folklor, a w niedzielę rosół i rolada - wymieniają chłopaki z Projektu Ślązak. **A Warszawa to "któryś" zjazd z autostrady. **Zresztą zobaczcie sami:

Śląski teledysk ma tytuł „Jadymy na bogato” i jest muzycznie wspomagany przez zespół The Braiminid. Do udziału w projekcie zaproszeni zostali także specjalni goście. - The Braiminid dodali świeżości popularnej na Śląsku "Karolince", łącząc ją z nowoczesnymi brzmieniami. Poza tym współpracują z nimi takie znakomite i różnorodne osobowości jak Kazimierz Kutz, Kabaret Młodych Panów czy GrubSon – zdradził MM Silesii przed premierą Adrian Grad.

Jak uważają inicjatorzy akcji, tytuł "Jadymy na bogato" najlepiej oddaje klimat regionu. - Je wyngiel, je biznes – jadymy na bogato, a bogactwo Śląska to nie tylko surowce i przemysł, przede wszystkim to ludzie - opowiada Grad. Teledysk, który zrobił z kolegami ma być zabawną i zaskakującą mieszanką tradycji, stereotypów i współczesnym obrazem regionu. Czyli tak, jak w "Cwaniaku" i "Montelansino".

"Jadymy na bogato" - pierwsze wrażenia

Większość opinii o śląskim klipie to niestety wyraz zawodu. - Jestem Ślązakiem i jestem z tego dumny, ale marna kopia 'Projektu Warszawiak' i do tego słaba realizacja ośmiesza nas w oczach całej Polski. Spodziewałem się czegoś lepszego - pisze na YouTube dzikir.

- Przy pierwszym podejściu wytrzymałem niecałą minutę, przy drugim dotarłem do końca. Nie podoba mi się - komentuje na Facebooku Bazyli.

Internautom podoba się jednak, że powstają kolejne "projekty", zwłaszcza gdy są "uroczym klapsem w płatwę Syrenki" (Ann na Facebooku). - Liczyłam na ułańsko-"ślunzacką" fantazję, a tu ni chu chu... ale i tak fajnie, ze się przylączyli... - pisze Agnieszka.

Jak Wam się podoba "Jadymy na bogato"? Czekamy na Wasze opinie!

Warszawiak nie spoczywa na laurach

Ciekawe, które regiony Polski zechcą jeszcze zmierzyć się z kultowym już "Cwaniakiem" Projektu Warszawiak. Tymczasem stołeczny skład był ambasadorem starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, zdążył już wydać płytę (9 utworów, cena: 35,99 zł) oraz wyprodukować kolejny dobry teledysk - tym razem do "Tanga apaszowskiego", śpiewanego już niegdyś przez Staśka Wielanka. Z kolei Łukasz Garlicki został Syrenką 2011 wg "Machiny".

Dla przypomnienia prezentujemy "Nie ma cwaniaka" Projektu Warszawiak i "Montelansino" Projektu Trójząb:



współpraca: Projekt Ślązak: jadymy na bogato! Dziś premiera, Michalina Bednarek, MM Silesia

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto