Pruszcz Gdański. Memoriał Krzysia Sekiety - gospodarze na najwyższym stopniu podium

Wawrzyniec Rozenberg
Najmłodszym rugbystom z Pruszcza nie brakowało woli zwycięstwa. Memoriał Krzysia Sekiety zakończyli na pierwszym miejscu. FOT. WAWRZYNIEC ROZENBERG
Młodzieżowe drużyny rugby UKS Jantar Pruszcz Gdański są we wspaniałej dyspozycji. W memoriale Krzysia Sekiety spotkały się czołowe zespoły Polski. Pruszczanie, w obu kategoriach - żaków i młodzików - zajęli pierwsze ...

Młodzieżowe drużyny rugby UKS Jantar Pruszcz Gdański są we wspaniałej dyspozycji. W memoriale Krzysia Sekiety spotkały się czołowe zespoły Polski. Pruszczanie, w obu kategoriach - żaków i młodzików - zajęli pierwsze miejsca.

Zawodnicy UKS Jantar przeważali organizacją gry w obronie i szybkimi atakami. Żacy zaczęli mocnym akcentem. Spotkania w grupie eliminacyjnej wygrali 5:0 i 6:0. W finale zmierzyli się rówieśnikami z Czeczewa.

- Pierwsze dwa mecze wygraliśmy gładko, jednak pojedynek z Czeczewem będzie trudny - powiedział Michał Walkowski kapitan zespołu. - Rywale są szybcy, więc musimy uszczelnić obronę. Graliśmy z nimi wiele razy. Wygrywaliśmy z trudem. Jesteśmy wicemistrzami Polski, a to zobowiązuje.

Mecz z Czeczewem rzeczywiście okazał się niełatwy. Goście objęli prowadzenie. Po chwili wyrównał Adrian Adamiak. Po kilku minutach równorzędnej walki przyłożył Michał Walkowski. Wydawało się, że pruszczanie „rozniosą” rywali. Ruszyli do przodu i... nadziali się na dwie kontry. Było 2:3. W ostatniej minucie spotkania, pięknym rajdem popisał się Łukasz Procelewski. Zawodnicy obu drużyn byli zmęczeni, jednak mecz zakończył się wynikiem 3:3, więc sędzia zarządził dogrywkę do stanu 2:0 lub 2:1. Pierwsze przyłożenie ponownie wykonali goście. Potem jednak gra toczyła się na ich połowie. Wyrównał Walkowski. Pruszczanie ruszyli do szturmu. Adamiak z trudem przepychał się w stronę linii przyłożeń. W odpowiednim momencie oddał piłkę Maciejowi Jędrzejewskiemu, który zwodem minął dwóch rywali. Zdobył punkt decydujący o zwycięstwie w turnieju. Trzecią lokatę zajęła Arka Gdynia. W finale młodzików, Jantar Pruszcz Gdański łatwo pokonał rywali z Chojnic.