Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Jana Kazimierza opóźniona. Mieszkańcy Odolan chcą szybszych zmian

Redakcja
Jak donosi Stowarzyszenie Mieszkańców Odolan, długo oczekiwana przebudowa ul. Jana Kazimierza zaliczy opóźnienie. Pojawiła się groźba, że inwestycja może w ogóle nie dojść do skutku. Okazuje się, że rada miasta nie wpisała jej nawet do budżetu. Dalsza część artykułu poniżej.

Co dalej z Jana Kazimierza?

Mieszkańcy Woli od dawna czekają na przebudowę ul. Jana Kazimierza. Stowarzyszenie Mieszkańców Odolan postanowiło sprawdzić, kiedy ostatecznie dojdzie do inwestycji. Zwrócili się z tym pytaniem do Zarządu Dróg Miejskich. Takiej odpowiedzi się jednak nie spodziewali.

Okazuje się bowiem, że termin oddania gotowego projektu przebudowy został przesunięty na czerwiec. Ale to nie koniec złych informacji - Rada Warszawy wciąż nie wpisała inwestycji do budżetu.

- W przyszłym roku, po szczegółowej wycenie przebudowy, ZDM zwróci się do rady miasta o przyznanie środków, co może się spotkać z odmową z uwagi na oszczędności - pisze Stowarzyszenie Mieszkańców Odolan - podkreśla Stowarzyszenie Mieszkańców Odolan. Jego członkowie przypominają też, że wcześniej ZDM planował ogłoszenie przetargu na przebudowę w II połowie 2019, termin ten jest już nierealny.

-Pamiętamy również jak wiele projektów do Budżetu Obywatelskiego zostało odrzuconych z uwagi właśnie na planowaną przebudowę Jana Kazimierza w 2020, która stoi teraz pod znakiem zapytania. Za chwilę może okazać się, że w przyszłym roku prace w ogóle się nie rozpoczną (brak pieniędzy, brak wykonawców, przeciągające się procedury urzędowe - dodaje Stowarzyszenie.

ZOBACZ TEŻ: Nowe Odolany. W miejscu dawnych fabryk na Woli wyrasta ogromne osiedle. Miejsca na wolność - brak

Nowe Odolany. W miejscu dawnych fabryk na Woli wyrasta ogromne osiedle. Miejsca na wolność - brak [ZDJĘCIA]

Nowe Odolany. W miejscu dawnych fabryk na Woli wyrasta ogrom...

Przypomnijmy, że planowany remont tej ważnej dla mieszkańców Odolan ulicy miał objąć zmiany na całej jej długości. Przebudowana miałaby być jezdnia, chodniki oraz zjazdy na posesje. Na całej długości powstałaby ścieżka rowerowa, natomiast miejsca postojowe zostałyby wyznaczone w zatokach parkingowych.

W planach było też stworzenie azylów na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych, czyli wysp dzielących o szerokości 2,5 m. Przystanki autobusowe w jezdni ulicy (bez zatok) zostałyby rozmieszczone za skrzyżowaniami z ulicami Sowińskiego, Goleszowską, Gizów, Ordona. Jezdnie i chodniki miałyby być oświetlone nowymi latarniami wraz z doświetleniem przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. W pasach zieleni pojawiłaby się atrakcyjna zieleń miejska: drzewa i krzewy.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto