Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa placu Trzech Krzyży i okolic rozpoczęta. Pierwsze prace ruszyły w rejonie ronda de Gaulle'a. Co się zmieni?

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Krystian Dobuszyński
Ruszyły prace na pl. Trzech Krzyży i w jego okolicach. Jak zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, na odcinku od Smolnej do al. Ujazdowskich przeprowadzone zostaną "istotne zmiany", które poprawią bezpieczeństwo i komfort korzystania z tego odcinka. Na razie roboty prowadzone są w rejonie ronda de Gaulle'a. Szczegóły poniżej.

Pierwsze prace na pl. Trzech Krzyży i w jego okolicach rozpoczęte. Etapami wymieniana będzie nawierzchnia od ulicy Smolnej aż do Alej Ujazdowskich, czyli na całym obszarze inwestycji, która obejmuje fragment ulicy Nowy Świat, rondo de Gaulle’a oraz plac Trzech Krzyży wraz z krótkimi odcinkami ulic w jego okolicy.

Przed nami zmiany kształtu części wysepek, ulokowania przystanków, wymiana nawierzchni jezdni, a także wytyczenie ważnego odcinka drogi rowerowej, który uzupełni mierzącą dziś 15 km trasę łącząca Mokotów i Wilanów z centrum Warszawy - napisał w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski.

Na pierwszy ogień poszedł rejon ronda de Gaulle'a - prace rozpoczęły się w sobotę, pojawiło się tam oznakowanie tymczasowe. Remont jezdni planowany jest na ostatni wakacyjny weekend, czyli od 26 do 28 sierpnia.

Przebudowa placu Trzech Krzyży i okolic rozpoczęta. Pierwsze...

Jak przekazał Zarząd Dróg Miejskich, podstawowym celem inwestycji jest uzupełnienie układu tras rowerowych w Śródmieściu o kluczowy element. Obecnie ciągła trasa rowerowa o długości 15 km biegnąc od granicy Warszawy przez Wilanów i Mokotów urywa się niespodziewanie tuż przed samym placem. Nowy układ dróg rowerowych oraz wyznaczonych na jezdniach pasów rowerowych zapewni połączenie aż do ulicy Nowy Świat za rondem de Gaulle'a, czyli dojazd do odcinka, na którym obowiązuje ograniczenie dla ruchu samochodowego.

Aby móc wprowadzić te zmiany niezbędny jest remont mocno wyeksploatowanych jezdni. Ich remont pochłonie znaczną część budżetu inwestycji, który wynosi 16,7 mln zł. Za tę kwotę wybrana w przetargu firma Delta wybuduje również sygnalizację świetlną i wyposaży w azyle przejście dla pieszych znajdujące się mniej więcej pośrodku placu, po południowej stronie kościoła św. Aleksandra - informują drogowcy.

Ze względu na lokalizację pętli autobusowej plany remontowe były szczegółowo konsultowane z Zarządem Transportu Miejskiego. Na wysokości Instytutu Głuchoniemych powstanie nowy przystanek autobusowy, który zastąpi istniejące przystanki rozrzucone dziś po wschodniej stronie placu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto