Przeciwnik z piekła rodem

W rozegranym w sobotę na stadionie Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej meczu I ligi futbolu amerykańskiego warszawskie Orły uległy zespołowi Devils Wrocław 3:54.

Devils od samego początku spotkania byli stroną przeważającą. Zaraz po rozpoczęciu pierwszej kwarty Adam Synacek zdobył pierwsze przyłożenie dla drużyny gości, które za 1 punkt podwyższył Krzysztof Wis. Jednak Orły nie dały za wygraną. Niedługo później Dawid Więckowski pięknym kopnięciem z 36 jardów posłał piłkę do bramki Diabłów zdobywając 3 punkty dla swojej drużyny.

Devils niepodzielnie panowali na murawie kontrolując przebieg gry. W połowie pierwszej kwarty Adam Synacek zdobył kolejne przyłożenie dla Devils po ładnym 10- jardowym biegu. Pod koniec kwarty gospodarzy dobił Delahoussay, pokonując 27 jardów i zdobywając kolejne 6 punktów.

Druga kwarta to nieco spokojniejsza gra. Goście skupili się na blokowaniu nieporadnych ataków Orłów. Zwiększyli też nieco swoją przewagę. Przyłożenie zdobył Wydrowski, a Wis podwyższył za jeden punkt. W drugiej części spotkania goście dalej pracowali na wynik. Najpierw kolejne przyłożenie zdobył Synacek, następnie kolejną akcją biegową (21 jardów) popisał się Delahoussay. Orły mogły tylko bezradnie obserwować wydarzenia na boisku!

W ostatniej kwarcie goście nadal nie odpuszczali. Swoje pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobył Tarczyński, a wynik meczu ustalił po 58-jardowym biegu Delahoussay, zdobywając swoje trzecie przyłożenie w tym spotkaniu.

Dzięki wysokiemu zwycięstwu Devils wyprzedzili w tabeli inny wrocławski zespół, The Crew, a Eagles spadli na 4 miejsce. Nadal mają szansę na półfinały, jednak będzie to wymagało ciężkiej pracy, przede wszystkim nad formacją defensywną, która kompletnie nie radziła sobie z przechwytywaniem akcji biegowych. Fatalnie rozgrywane są również podania, do których celności można mieć duże zastrzeżenia.

Przed warszawską drużyna dwa ostatnie mecze sezonu zasadniczego. 13 czerwca zagrają z Silesią Miners, następnie – 4 lipca – zmierzą się z Kozłami. Obie drużyny radzą sobie słabiej niż Orły, jednak na pewno nie oddadzą punktów bez walki. Jeśli Orły nie wygrają obydwu spotkań nie ma co liczyć, że dane im będzie walczyć o tytuł mistrza kraju.

Warsaw Eagles – Devils Wrocław 3:54 (3:19, 0:7, 0:13, 0:15)

I kwarta
0:7 przyłożenie Adama Synacka po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
3:7 kopnięcie z pola 36-jardów w wykonaniu Dawida Więckowskiego
3:13 przyłożenie Adama Synacka po 10-jardowej akcji biegowej
3:19 przyłożenie Deniela Delahoussaye’a po 27-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

II kwarta
3:26 przyłożenie Krzysztofa Wydrowskiego po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

III kwarta
3:32 przyłozenie Adama Synacka po 2-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
3:46 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 6-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
3:54 przyłożenie Deniela Delahoussaye’a po 58-jardowej akcji po akcji powrotnej po odkopnięciu (punt) (podwyższenie za dwa punkty Piotr Wis)