Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przeciwskazań do podjęcia pracy na pewno nie ma

kb
Niezłośliwe, ale boleśnie piętnujące chorą osobę - tyle na pewno można powiedzieć o tym schorzeniu skóry. Co ważne, łuszczyca zwykle nie dyskwalifikuje od podjęcia pracy.

Niezłośliwe, ale boleśnie piętnujące chorą osobę - tyle na pewno można powiedzieć o tym schorzeniu skóry. Co ważne, łuszczyca zwykle nie dyskwalifikuje od podjęcia pracy.

- Masz ochotę zjeść coś na mieście? - pytaliśmy w zeszłotygodniowym wydaniu Expressu. - Uważnie patrz sprzedawcom na ręce. Dosłownie. Bo nigdy nie wiesz, kto stoi po drugiej stronie gastronomicznej lady, zwłaszcza że ostatnio ujawniono fałszowanie książeczek sanepidowskich.

Inspektorzy odkryli, że zawarte w tych książeczce zdrowia wpisy, pozwolenia, pieczątki można po prostu kupić "na mieście". W stacjach "sanepidu" zjawiają się osoby z podrobioną książeczką zdrowia, z fałszywą zgodą lekarza na podjęcie pracy.

Informowaliśmy, że są choroby, które zdecydowanie dyskwalifikują pacjentów od pracy z żywnością, czyli w handlu, w branży gastronomicznej, w restauracjach, itp. Nie mieliśmy jednak na myśli chorych na łuszczycę, którzy nieprawdziwym sformułowaniem rzecznika prasowego WSSE słusznie poczuli się dotknięci. - Łuszczyca jest schorzeniem niezakaźnym i niezłośliwym, toteż na pewno nie jest przeciwwskazaniem do podjęcia jakiejkolwiek pracy, tym bardziej związanej z branżą spożywczą czy handlem, dlatego nie dziwi fakt, że osoby dotknięte tą chorobą mogły poczuć się urażone moją wypowiedzią opublikowaną w "Expressie Bydgoskim" - tłumaczy się Stanisław Gazda, rzecznik prasowy WSSE Bydgoszcz. - Inspekcja sanitarna przeprasza za przykre konsekwencje niezamierzonej niefortunnej wypowiedzi.

Bydgoski dermatolog, dr Beata Gniazdowska wyjaśnia: - Oczywiście, że łuszczyca nie jest zakaźna. Co do przeciwskazań zawodowych, na ten temat muszą się wypowiedzieć lekarze wydający zgodę na podjęcie pracy. Wiadomo, że są różne postacie tej choroby, lżejsze i ostre, umiejscowiona jest na różnych częściach ciała.

Renata Zborowska-Dobosz, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, podkreśla, że to od pracodawcy zależy, kogo zatrudnia. - W razie niezakaźnej choroby skóry jest przecież dostępna odzież ochronna, a już w ostateczności pracownika branży spożywczej, gastronomicznej można przenieść na inne stanowisko. Łuszczyca zaś nikogo nie dyskwalifikuje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto