Przegląd tygodnia z 26.03.2023 w Warszawie. Najważniejsze wydarzenia od 19.03 do 25.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Warszawy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.03 a 25.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Willa Kahana - jeden z najpiękniejszych świdermajerów pod Warszawą. To tutaj nakręcono film "Pora umierać" z Danutą Szaflarską”?

Przegląd tygodnia: Warszawa, 26.03.2023. 19.03 - 25.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Willa Kahana - jeden z najpiękniejszych świdermajerów pod Warszawą. To tutaj nakręcono film "Pora umierać" z Danutą Szaflarską

Willa Kahana to jeden z tych podwarszawskich świdermajerów, obok których nie sposób przejść obojętnie. Zdaniem okolicznych mieszkańców i turystów, należy ona do najpiękniejszych drewnianych budynków zlokalizowanych na terenie Otwocka. Dom może pochwalić się jednak nie tylko wyrafinowanym wyglądem, ale także zostawieniem śladu na kartach polskiej kinematografii. Klimatyczna willa, obok genialnej Danuty Szaflarskiej, zagrała bowiem w jednym z najbardziej wzruszających rodzimych filmów XXI wieku, pt. "Pora umierać".

📢 Wystawa tulipanów w Warszawie. Najpiękniejsze tulipany z całej Polski można podziwiać w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

To prawdziwie kolorowy początek wiosny! W weekend 25 i 26 marca w Oranżerii Pałacu w Wilanowie trwa XIII wystawa tulipanów. Na odwiedzających czeka prawie 100 różnorodnych odmian tych tulipanów, które zostały wyprodukowane w polskich gospodarstwach ogrodniczych. Wystawie towarzyszy kiermasz kwiatowo-cebulowy obok Oranżerii oraz bogaty program wydarzeń. Zobacz zdjęcia z wystawy w naszej galerii. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Wyprzedaż garażowa na Żoliborzu. Takie perełki wyprzedają mieszkańcy Warszawy na sąsiedzkiej garażówce

Taka impreza to okazja do kupienia unikatowych przedmiotów RTV czy AGD, "oldschoolowych" komiksów, ciekawych książek czy rewelacyjnych, markowych ubrań w bardzo niskich cenach. To także moment na zawarcie nowych znajomości czy po prostu chwila relaksu w przyjemnej atmosferze. Tak też było podczas dzisiejszej "garażówki" w Forcie Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu. Zobaczcie fotorelację w naszej galerii!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 26.03.2023: 19.03-25.03.2023 Warszawa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Warszawie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wizz Air rekrutuje w Warszawie i Radomiu. Jakie są wymagania i ile można zarobić?

Wizz Air znów prowadzi prowadzi akcję rekrutacyjną w Polsce. Przewoźnik szuka w naszym kraju członków załóg pokładowych. W najbliższych tygodniach spotkania rekrutacyjne odbędą się m.in. w Warszawie i Radomiu. Jeśli chcielibyście spróbować swoich sił w lotnictwie, jest to idealna okazja. Jakie są wymagania i ile można zarobić? Szczegóły poniżej.

📢 W Warszawie rośnie liczba samochodów. W tych dzielnicach przybywa pojazdów najwięcej

W tych dzielnicach Warszawy przybyło najwięcej samochodów. Główny Urząd Statystyczny podał dane z 2021 roku. Uwzględniają one pojazdy samochodowe i ciągniki zarejestrowane w poszczególnych dzielnicach stolicy. Śródmieście, Mokotów, Wola, Praga-Południe a może Wawer lub Ursynów? Wejdźcie w naszą galerię, aby dowiedzieć się, w których częściach miasta jest najwięcej aut i motocykli.

📢 Warszawski Uniwersytet Medyczny otworzył nowoczesne laboratorium. "Każda inwestycja w naukę to inwestycja w lepszą przyszłość"

Warszawski Uniwersytet Medyczny oficjalnie otworzył pomieszczenia Laboratorium Medycyny Regeneracyjnej. Znajdujące się w nich nowoczesne urządzenia sprawią, że naukowcy będą mogli prowadzić najbardziej zaawansowane technologicznie badania, w tym terapie celowane, które w przyszłości będą wdrażane w szpitalach klinicznych WUM. Podczas otwarcia, symboliczną wstęgę przeciął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

📢 Warszawa wprowadza "Plan równości płci". Rafał Trzaskowski: w takim środowisku podejmuje się najlepsze decyzje

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie, dzięki któremu pracownicy urzędu zostaną objęci "Planem równości płci". Włodarzom stolicy zależy na tym, by osoby zatrudnione w urzędzie miasta czuły, że pracują w bezpiecznym i otwartym środowisku, a relacje pracownicze oparte są na wzajemnym szacunku, zaufaniu i uczciwości. W związku z wejściem w życie powyższego planu, przeprowadzone zostaną specjalne szkolenia i badania. Szczegóły poniżej.

📢 Warszawski Festiwal Piwa 2023. Trwa wiosenna edycja wielkiego święta złotego trunku. 1000 piw, foodtrucki i piwne sauny. Tak jest na miejscu

Na stadionie Legii trwa wiosenna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa. W dniach 23-25 marca możecie spróbować tam około 1000 piw! Do stolicy zjechali się nie tylko najlepsi rzemieślnicy z branży piwowarskiej, ale też debiutanci, którzy chcą zadziwić i pozostać w pamięci degustujących. Do tego kilkanaście foodtrucków z menu na każdą kieszeń, degustacje, gry, warsztaty, a nawet piwne sauny. Zobaczcie w naszej galerii jak jest na miejscu.

📢 Przedwojenna Warszawa odkryta. Na terenie dawnego getta archeolodzy odsłonili fragment starej ulicy oraz piwnice kamienicy

Na Muranowie przy ulicy Anielewicza ma powstać nowy blok. Ulica jest naznaczona historycznie - znajdowała się w obszarze getta warszawskiego - dlatego obecnie na miejscu pracują archeolodzy, którzy poinformowali o ważnym odkryciu. W trakcie robót odkopano fragment starej ulicy Gęsiej i piwnice kamienicy przy Gęsiej 33. Prace zostały wstrzymane, a odsłonięte relikty zabezpieczono. Szczegóły poniżej.

📢 Nastolatki upiły się w żoliborskim parku do nieprzytomności. "Jedna leżała na chodniku, druga na ławce 10 metrów dalej"

Prawie nieprzytomne nastolatki zostały zauważone przez spacerowiczów w parku Żeromskiego. Jedna z dziewczyn leżała na chodniku, druga na ławce 10 metrów dalej. Po przybyciu na miejsce Straży Miejskiej okazało się, że były pod wpływem alkoholu - piętnastolatka przyznała, że wypiła z koleżanką pół litra wódki. Szczegóły poniżej.

📢 Pogrzeb Janusza Weissa w Warszawie. Legendarny dziennikarz spoczął na Powązkach Wojskowych

W czwartek, 23 marca, w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe Janusza Weissa. Współzałożyciel Radia ZET oraz grupy kabaretowej Salon Niezależnych, autor legendarnej audycji "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie" i dziennikarz spoczął na Powązkach Wojskowych. Pogrzeb miał charakter prywatny.

📢 Mural z Krzysztofem Krawczykiem na warszawskim Ursynowie jest już gotowy. Wkrótce oficjalne odsłonięcie

12 kwietnia 2023 roku, na warszawskim Ursynowie odbędzie się oficjalne odsłonięcie muralu z wizerunkiem Krzysztofa Krawczyka. Niezwykła grafika, znajdująca się na północnej ścianie bloku przy ulicy Barwnej 8 została już ukończona. Kliknij w zdjęcie i zobacz, jak wygląda dzieło, którego autorem jest Łukasz Zasadni z "Nietak - Malowanie Artystyczne".

📢 Wystawa tulipanów zawita w Warszawie. Kolorowy początek wiosny w Wilanowie. Gdzie i kiedy?

To będzie prawdziwie kolorowy początek wiosny! W weekend 25 i 26 marca w Oranżerii Pałacu w Wilanowie odbędzie się XIII wystawa tulipanów. Na odwiedzających będzie czekać prawie 100 różnorodnych odmian tych tulipanów, które zostały wyprodukowane w polskich gospodarstwach ogrodniczych. Wystawie będzie towarzyszył kiermasz kwiatowo-cebulowy obok Oranżerii oraz bogaty program wydarzeń.

📢 Półmaraton Warszawski, Bieg na Piątkę i remonty w centrum miasta. Weekend w Warszawie nie będzie łatwy dla kierowców

Warszawa zostanie opanowana przez biegaczy już w najbliższą niedzielę. W związku z półmaratonem warszawskim wiele stołecznych ulic zostanie zamknięta. Pojawią się objazdy i ograniczenia w parkowaniu. Ponadto planowana jest zmiana nawierzchni na ulicy Chmielnej, co także przyczyni się do zmian w ruchu w centrum miasta. Szykują się ogromne utrudnienia komunikacyjne, które rozpoczną się w piątek. Szczegóły w artykule.

📢 Pożar na Pradze-Południe. Nad Warszawą widać kłęby dymu. Nawet z odległości kilku kilometrów

Dostaliśmy od mieszkańców sygnał o dużym pożarze w rejonie Pragi-Południe. Kłęby czarnego dymu pojawiły się w rejonie Ronda Wiatraczna. Trwa akcja straży pożarnej w tym miejscu. Więcej poniżej.

📢 Zieleń publiczna zamiast bocznicy kolejowej? Warszawa szykuje w studium niespodziankę. Dlaczego wcześniej się nie dało?

Dotychczas mieszkańcy, dziennikarze i aktywiści słyszeli, że "nie da się" zagospodarować terenu bocznicy kolejowej, w okolicy wiaduktu na ulicy Marywilskiej. Nie można było też jej zasypać, tylko trzeba było przebudować wiadukt. A jednak. Projekt nowego studium dla Warszawy przewiduje zorganizowanie w tym miejscu zieleni publicznej. Oczywiście studium wyznacza tylko kierunki, ale sprawa i tak jest mocno intrygująca.

📢 Gdzie zamieszkają przesiedleni pod budowę CPK? Spółka stworzy „Miasto-Ogród Reguły”

Niedaleko stacji WKD, z trzema parkami kieszonkowymi i sensownym układem urbanistycznym – tak wyglądać ma „Miasto-Ogród Reguły”. Inwestycję przygotowuje CPK dla osób przesiedlonych z terenu przyszłego lotniska. Czy będą chętni, żeby tu zamieszkać?

📢 Nieznane zdjęcia Warszawy z lat 70. Tak wyglądało Stare Miasto, Centrum i Ściana Wschodnia

Jak wyglądała Warszawa pod koniec lat 70.? Kazimierz Turbiński, pasjonat fotografii z Sieradza, uwiecznił Stare Miasto, a także Centrum ze "świeżym" Rondem Dmowskiego, Hotelem Forum czy Rotundą PKO przed wybuchem gazu. Na zdjęciach widać również jak bardzo zmieniło się miasto przez ostatnie 45 lat. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii.

📢 Na 15. edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa dzieje się tyle, że musimy wysłać kolejne info prasowe!

📢 Imprezy w Warszawie 24, 25, 26 marca 2023. Przewodnik po weekendowych atrakcjach stolicy. Gdzie warto się wybrać?

Imprezy w Warszawie 24, 25, 26 marca 2023 roku. Co będzie dziać się w weekend? Koncerty, wystawy, coś dla fanów roślin czy designu. Jak co tydzień przygotowaliśmy dla mieszkańców Warszawy przegląd wszystkich imprez i atrakcji. Aby przejść do listy, kliknij w zdjęcie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto