Przegrana AZS Koszalin w Zielonej Górze

AZS-Stelmet - mecz w Koszalinie
AZS-Stelmet - mecz w Koszalinie Jacek Imiołek
Od porażki rozpoczęli walkę w półfinale Mistrzostw Polski koszykarze AZS Koszalin 12 maja przegrali ze Stelmetem Zielona Góra 85-80 (25:22, 18:16, 25:15, 17:27).

Od początku meczu wiadomo było, że mecz będzie stał na wysokim poziomie koszykarskim. Kibice zebrani w hali sportowej zielonogórskiego obiektu nie zawiedli się. Na trybunach nie zabrakło też małej grupy fanów koszalińskiego zespołu. Spotkanie do trzeciej kwarty było dość wyrównane. Punkt za punkt sprawiał, że na prowadzenie raz wychodził Stelmet, a raz AZS. Dopiero w trzeciej kwarcie proste błędy i brak koncentracji sprawiły, że gospodarze odskoczyli na 15 punktową przewagę. W końcówce tej kwarty, po dość kontrowersyjnych decyzjach sędziów, Sek Henry został ukarany za faul, którego nie popełnił, a za dyskusję z sędzią dodatkowo ukarany faulem techniczny co spowodowało przymusowe zejście z parkietu za piąty faul. Zawodnicy z Zielonej Góry wykorzystali ten moment i dorzucili nam jeszcze 5 oczek i przewaga wzrosła do dwudziestu punktów dla Stelmetu. Czwarta kwarta to pokazanie charakteru naszych koszykarzy. W ciągu dziesięciu minut odrobili 15 punktów straty i gdyby nie fatalna skuteczność rzutów wolnych, moglibyśmy być świadkami sensacji w postaci dogrywki lub nawet wygranej.
W meczu punktowali:AZS Koszalin: Paweł Leończyk 14 Sek Henry 10 Bartłomiej Wołoszyn 6 Łukasz Wiśniewski 18
Rob Jones 10 Darrell Harris 11 Igor Milicic 7 Artur Mielczarek 4
Stelmet Zielona Góra:  Oliver Stević 6 Kamil Chanas 3 Quinton Hosley 20 Walter Hodge 16 Mantas Cesnauskis 6  Łukasz Seweryn 0 Marcin Sroka 7 Zbigniew Białek 0 Dejan Borovnjak 14   Łukasz Koszarek 13
UWAGA !!!
Prezydent Miasta Koszalina serdecznie zaprasza na publiczną transmisję meczu pomiędzy Stelmetem Zielona Góra a AZS Koszalin, która odbędzie się we wtorek 14 maja o godzinie 19:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej. - W związku z historycznym awansem naszych koszykarzy do półfinałów rozgrywek Tauron Basket Ligi postanowiliśmy zorganizować miejsce, gdzie wszyscy sympatycy AZS Koszalin będą mogli wspólnie przeżywać sportowe emocje. Kibicujmy razem naszym zawodnikom! – mówi Piotr Jedliński, Prezydent Koszalina. Mecz wyświetlony zostanie na telebimie wewnątrz obiektu sportowego. Apelujemy do wszystkich kibiców o zabranie ze sobą barw klubowych i białych koszulek. – Co prawda zawodnicy będą kilkaset kilometrów od nas, jednak chcielibyśmy, aby w hali panowała podobna atmosfera do tej, jaką możemy poczuć podczas meczów ligowych w Koszalinie - stwierdził Prezydent Jedliński. Bezpośrednią relację z meczu przeprowadzi TVP Sport. - Nie ma nic lepszego, jak spędzić wieczór wspólnie z ludźmi, których łączy to samo: miłość do sportu i lokalnej koszykówki – dodaje Łukasz Bednarek, dyrektor Hali Widowiskowo-Sportowej. Hala dla kibiców otwarta będzie od godziny 18:30, a wejście do obiektu będzie bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!