Przełajowe ściganie stargardzkich uczniów

Grzegorz Drążek
Na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sportowej w Stargardzie odbyły się mistrzostwa powiatu stargardzkiego w biegach przełajowych.

Dziewczęta rywalizowały na trasie długości 800 m, a chłopcy 1000 m. Wśród uczennic szkół podstawowych zwyciężyła 13-letnia Karolina Konopka z SP 2 Stargard (3,03 min.). Na drugim miejscu uplasowała się 12-letnia Agata Leśniewska z Zespołu Szkół Publicznych w Suchaniu (3,15), a na trzecim jej rówieśniczka Ola Smerecka ze szkoły w Pęzinie (3,16). W gronie chłopców z podstawówek triumfował 12-letni Błażej Starzycki z SP 6 Stargard (3,15), a na kolejnych miejscach uplasowali się 11-letni, Paweł Zybowski z SP w Pęzinie (3,22) i Bartosz Rekowski z SP 5 Stargard (3,23). Gimnazjaliści rywalizowali w 4 biegach. Wśród dziewcząt na dystansie 1000 m zwyciężyła 16-letnia Urszula Smerecka z Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński (3,30), druga była jej rówieśniczka Monika Kupis z Gimnazjum 4 Stargard, a trzecia kolejna 16-latka z Gimnazjum Gminy Stargard Szczeciński Monika Chlasta. Gimnazjalistki pobiegły też na dystansie 2000 m. Tu triumfowała 15-letnia Jagoda Nadolska z Gimnazjum 3 Stargard (7,36), która wyprzedziła o rok od niej młodsze koleżanki ze szkoły Annę Wiktorczyk (7,37) i Aleksandrę Wiktorczyk (7,38). Chłopcy rywalizowali w przełajach na dystansie 1500 i 2500 m. Na krótszej trasie zwyciężył Olaf Buczek z Gimnazjum w Chociwlu (4,22), który wyprzedził Eryka Mierzejewskiego z Gimnazjum 4 Stargard (4,25) i Antoniego Kamińskiego z Gimnazjum w Marianowie. Na dłuższej trasie triumfował 16-letni Cezary Niemczynowicz z ZSP w Suchaniu (7,33), drugi był o rok młodszy Konrad Majdziński z Gimnazjum w Starej Dąbrowie (7,53), a trzeci kolejny 15-latek Dawid Kałuziak z Gimnazjum nr 4 Stargard (8,01). Mistrzostwa w biegach przełajowych zorganizował Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Stargardzie. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.