Puchar Świata w taekwondo olimpijskim 2018 na Torwarze. Warszawiacy najlepsi wśród Polaków

Gabi Kowalska
15 i 16 września w hali Torwaru odbył się 21. turniej Polish Open - Warsaw Cup w taekwondo olimpijskim, który po raz czwarty ma rangę Pucharu Świata. Między sobą rywalizowało 1200 zawodników z 49 krajów. Polska Press/Archiwum
15 i 16 września w hali Torwaru odbył się 21. turniej Polish Open - Warsaw Cup w taekwondo olimpijskim, który po raz czwarty ma rangę Pucharu Świata. Między sobą rywalizowało 1200 zawodników z 49 krajów. Wśród reprezentantów Polski najlepiej wykazali się Patrycja Adamkiewicz i Karol Hołubowicz - oboje z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Szczegóły poniżej.

W miniony weekend, 15 i 16 września, odbył się 21. turniej Polish Open - Warsaw Cup w taekwondo olimpijskim. Po raz czwarty ma on rangę Pucharu Świata. Najlepiej spisali się reprezentanci Polski z AZS AWF Warszawa - Patrycja Adamkiewicz i Karol Hołubowicz, którzy zajęli drugie miejsce. Zawody przeprowadzone zostały w aż 56 kategoriach wagowych - 16 kategorii dla seniorów oraz po 20 dla juniorów i kadetów.

Adamkiewicz w finale kategorii 57 kg przegrała z Serbką Aleksandrą Radmilovic 9:14, natomiast startujący w wadze 80 kg Karol Hołubowicz uległ po dogrywce w walce z Chorwatem - Lucą Horvatem 0:3.

Polish Open - Warsaw Cup 2018 był sprawdzianem dla uczestników - w listopadzie będą rozgrywane jesienne zawody Youth Olympic Games w Buenos Aires. Oprócz tych zawodów, było to także przygotowanie przed młodzieżowymi mistrzostwami Starego Kontynentu, które w dniach 8 - 11 listopada odbędą się również w Warszawie.