Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Puławska w Piasecznie z trzema pasami. Wykonawca zakończył prace trzy miesiące przed terminem

Redakcja
GDDKiA Warszawa - Twitter
Kierowcy od wtorku 2 sierpnia będą mogli korzystać z 350-metrowego fragmentu ulicy Puławskiej w Piasecznie (woj. Mazowieckie). Na obu jezdniach DK79 do dyspozycji będą po trzy pasy ruchu. Pojawił się też chodnik i ścieżki rowerowe.

- Miesiąc przed terminem udostępnimy trzy pasy ruchu na DK79 w Piasecznie. We wtorek, 2 sierpnia rozpoczniemy wdrażanie stałej organizacji ruchu pomiędzy ulicami Energetyczną i Syrenki – przekazała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

Wykonawca zapewnia, że prowadzone jeszcze prace porządkowe, nie będą powodowały utrudnień na ciągu głównym.

Przypomnijmy, że umowa o wartości prawie 9 mln zł została zawarta 30 sierpnia ubiegłego roku. Wykonawcą jest firma Strabag. Termin zakończenia wszystkich prac upływa 30 sierpnia 2022 roku.

Puławska w Piasecznie z trzema pasami. Wykonawca zakończył p...

DK79 poszerzona do trzech pasów

Odcinek DK79 na długości blisko 350 metrów został poszerzony do trzech pasów ruchu na każdej jezdni. Ponadto powstały chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowana została istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy, że prowadzone w Piasecznie prace stanowią tylko część działań jakie przeprowadzone są na całym około 135-kilometrowym ciągu DK79 od granicy z Warszawą do granicy z woj. świętokrzyskim.

- Dla odcinka od Piaseczna, ulica Syrenki, do początku obwodnicy Góry Kalwarii, o długości około 13,5 km, podpisaliśmy umowę na wykonanie koncepcji programowej oraz materiałów do uzyskania decyzji środowiskowej. Od grudnia 2019 roku kierowcy mogą korzystać z 9-kilometrowej obwodnicy Góry Kalwarii, która wyprowadziła uciążliwy ruch z centrum miasta – podaje rzeczniczka.

Przygotowane są już koncepcje programowe z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla kolejnych trzech odcinków: Góra Kalwaria - Mniszew (ok. 13,6 km), Mniszew - Magnuszew (ok. 12,5 km) oraz Magnuszew - Ryczywół (ok. 9,5 km). z

15-kilometrowy fragment drogi Ryczywół – Kozienice przeszedł już przebudowę, a prace na odcinku trasy przechodzącej przez Kozienice (ok. 5,5 km) podzielono na trzy zadania. Pierwsze zakończyło się w styczniu zeszłego roku, drugie planowo ma być realizowane na przełomie III i IV kw. 2022 roku. Natomiast dla zadania trzeciego GDDKiA ogłosiło przetarg na roboty do końca III kw. 2022 roku.

Dla odcinka pomiędzy Aleksandrówką a Garbatką, o długości ok. 10 km, w kwietniu tego roku podpisana została umowę na opracowanie koncepcji programowej oraz materiałów do uzyskania decyzji środowiskowej. Zaś w czerwcu przyniósł podpis umowy na rozbudowę odcinka od Garbatki do Wilczowoli, o długości ok. 7,7 km, w systemie "Projektuj i buduj".

W ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic powstanie także ok. 9-kilometrowa obwodnica Zwolenia. W październiku 2020 roku podpisana została umowę na przygotowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Z tego samego programu powstanie także obwodnica Lipska. GDDKiA w grudniu 2020 roku podpisało też umowę na zaprojektowanie i budowę trasy o długości ok. 6,4 km.

Dla odcinków: obwodnica Ciepielowa (długość ok. 1,6 km), Ciepielów - Lipsko (ok. 6,4 km) i Lipsko - gr. woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego (ok. 8,5 km), przygotowana zostanie dokumentacja do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy oraz nadzoru w systemie "Projektuj i buduj". Po pozyskaniu finansowania obejmującego obydwa zadania zostanie ogłoszone postepowanie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto