Radosław Furmański z DKŻ najlepszy. Na Zalewie Włocławskim Kujawsko-Pomorskie Cup

Ryszard Przybytek
Radosław Furmański

W Pucku zostały rozegrane regaty żeglarskie o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasach olimpijskich. Dobrzyński Klub Żeglarski reprezentowaliRadosław Furmański i Maciej Kluszczyński oraz nasz wychowanek obecnie reprezentujący AZS AWFiS Gdańsk Łukasz Przybytek. Łukasz wystartował oczywiście w klasie 49er, która w Polsce powoli rozkręca się. W zawodach wystartowało 6 załóg. Załoga Przybytek/Kołodziński zajęła 2 miejsce.Najbliższe plany Łukasza to przygotowania do startu w ME, które zostaną rozegrane w Danii na początku lipca. Tuż przed ME przewidziany jest start Kilonii. W najbliższych dniach nasza załoga zajmie się trymen nowego sprzętu, który został zakupiony przez Polski Związek Żeglarski. Rewelacyjnie w Pucku zaprezentowali się nasi deskarze,którzy od tego sezonu startują w klasie RSX oczywiście jako juniorzy. Radek zdecydowanie wygrał regaty a Maciek zajął 5 miejsce. Zwycięstwo Radka jest tym cenniejsze że pokonał zawsze groźnych reprezentantów Białorusi i Norwegi. Regaty w Pucku były równocześnie I eliminacją do MŚ Juniorów ISAF. Drugą eliminacją będą regaty w Sopocie / 6-9.06/ na akwenie najgroźniejszych rywali.Suma zdobytych punktów w tych dwóch regatach będzie decydowała, który z zawodników będzie reprezentował Polskę na MŚJ na Cyprze w połowie lipca. Postawa naszych zawodników została zauważona przez trenera kadry olimpijskie Pawła Kowalskiego, który po regatach Pucku przekazał z zasobów kadrowych 2 deski dla naszych zawodników.W dniach 24 -26.05.2013 na Zalewie Włocławskim rozegrane zostaną regaty w klasie Laser 4,7 Kujawsko-Pomorskie Cup. Zawody będą jednocześnie eliminacją klasy Laser 4,7 do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które w tym roku będzie organizował Dobrzyński Klub Żeglarski. Ze wstępnych zgłoszeń wynika,że na starcie stanie około 90 zawodniczek i zawodników z 24 klubów z całej Polki. Zgłosili się między innymi zawodnicy ze Zgorzelca i Białegostoku ze Szczecina i Krakowa. Nie zabraknie zawodników z naszego województwa. Wystartują zawodnicy TKŻ Toruń, Zjednoczeni Bydgoszcz i LOK Wąbrzęźno. Przewidziano rozegranie 8 wyścigów. Program regatSobota  25.05.2013  g.11.00  Wyścigi Niedziela  26.05.2013  11.00  Wyścigi g. 16.00  Zakończenie regat