Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ranking atrakcyjności życia dzielnic! Gdzie opłaca się mieszkać w Warszawie?

red
Dziewiąte miejsce w ogólnej klasyfikacji zajęła Praga Południe, która bardzo dobrze wypadła w rankingach atrakcyjności życia dla warszawskich singli (6. miejsce) i seniorów (5. miejsce). Gorzej jest w rankingu atrakcyjności życia dla rodzin z dziećmi (11. miejsce).

Praga‐Południe to dzielnica położona w prawobrzeżnej części Warszawy. Obecnie dzielnica intensywnie się rozwija, powstają tu duże kompleksy mieszkaniowe z luksusowymi apartamentowcami. Wyjątkowym miejscem na Pradze‐Południe jest Saska Kępa – osiedle o zabudowie willowej z lat 20. i 30. XX wieku, w którym mieszkają artyści, architekci i prawnicy.

Praga‐Południe to licząca 178,3 tys. (według stanu w dniu 31 XII 2015 r.) mieszkańców dzielnica Warszawy. Charakteryzowała się niekorzystną strukturą ludności pod względem ekonomicznych grup wieku w porównaniu z innymi dzielnicami.

Na 100 osób w wieku produkcyjnym przypadało 66 osób w wieku nieprodukcyjnym. Dzielnica notowała ujemny przyrost naturalny (minus 0,5) przy niskiej liczbie urodzeń (10,9) w przeliczeniu na 1 tys. ludności. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku pracy można zauważyć, że problemem dzielnicy był stosunkowo wysoki poziom bezrobocia wśród mieszkańców.

W 2015 r. oddano do użytkowania 6 mieszkań w przeliczeniu na 1 tys. ludności. Przeciętna powierzchnia użytkowa nowego mieszkania wyniosła 59,1 m2, tj. o 5,0 m2 mniej niż średnio
w Warszawie.Na terenie dzielnicy znajdowało się 31,4 km ścieżek rowerowych, co w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców wyniosło 1,8 km.
Dziewiąte miejsce w ogólnej klasyfikacji zajęła Praga Południe, która bardzo dobrze wypadła w rankingach atrakcyjności życia dla warszawskich singli (6. miejsce) i seniorów (5. miejsce). Gorzej jest w rankingu atrakcyjności życia dla rodzin z dziećmi (11. miejsce). Praga‐Południe to dzielnica położona w prawobrzeżnej części Warszawy. Obecnie dzielnica intensywnie się rozwija, powstają tu duże kompleksy mieszkaniowe z luksusowymi apartamentowcami. Wyjątkowym miejscem na Pradze‐Południe jest Saska Kępa – osiedle o zabudowie willowej z lat 20. i 30. XX wieku, w którym mieszkają artyści, architekci i prawnicy. Praga‐Południe to licząca 178,3 tys. (według stanu w dniu 31 XII 2015 r.) mieszkańców dzielnica Warszawy. Charakteryzowała się niekorzystną strukturą ludności pod względem ekonomicznych grup wieku w porównaniu z innymi dzielnicami. Na 100 osób w wieku produkcyjnym przypadało 66 osób w wieku nieprodukcyjnym. Dzielnica notowała ujemny przyrost naturalny (minus 0,5) przy niskiej liczbie urodzeń (10,9) w przeliczeniu na 1 tys. ludności. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku pracy można zauważyć, że problemem dzielnicy był stosunkowo wysoki poziom bezrobocia wśród mieszkańców. W 2015 r. oddano do użytkowania 6 mieszkań w przeliczeniu na 1 tys. ludności. Przeciętna powierzchnia użytkowa nowego mieszkania wyniosła 59,1 m2, tj. o 5,0 m2 mniej niż średnio w Warszawie.Na terenie dzielnicy znajdowało się 31,4 km ścieżek rowerowych, co w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców wyniosło 1,8 km. Pixabay.com
Urząd Statystyczny w Warszawie opublikował raport dotyczący atrakcyjności życia warszawskich dzielnic. Wyniki są zaskakujące. Analitycy brali pod uwagę kilkanaście wskaźników, m.in. liczbę rodzących się dzieci w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, liczbę ludności przypadającej na jedną przychodnię czy aptekę, liczbę miejsc w przedszkolach w relacji do liczby dzieci w wieku przedszkolnym czy powierzchnię parków w przeliczeniu na mieszkańca. Kto wygrał, a kto był na szarym końcu? Kliknij w zdjęcie, żeby uruchomić raport!
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto