Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ranking miast idealnych do pracy zdalnej. Warszawa przegrywa z Krakowem, Łodzią i Poznaniem

Redakcja
Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Powstał ranking europejskich miast idealnych do pracy zdalnej. W badaniu wzięto pod uwagę warunki w 142 miejscach. Na liście znalazła się m.in. Warszawa, Poznań, Kraków i Łódź. Szczegóły w tekście poniżej.

Warszawa w rankingu miast idealnych do pracy zdalnej

Stolica Polski znalazła się na liście europejskich miast, w których doskonale pracuje się w trybie zdalnym. W rankingu wzięły udział 142 europejskie miejsca od Portugalii, po Ukrainę. W pierwszej dziesiątce znalazły się 4 polskie miasta, z czego możemy być bardzo dumni. Zaraz po Krakowie znajduje się Łódź, Poznań oraz Warszawa. Stolica zajmuje 8 miejsce w ogólnym rankingu najlepszych miast do pracy zdalnej pokonując tym samym 135 innych europejskich miast.

Według rankingu, średnia szybkość internetu w Warszawie przewyższa średnią europejską o 6%. Mieszkańcy stolicy cieszą się dobrą znajomością języka angielskiego w kontaktach z obcokrajowcami. Z kolei średnia cena miesięcznego wstępu do coworking space w naszym mieście to 112 EUR, podczas gdy średnia w Europie to 178 EUR.

Kraków i Łódź przed Warszawą

Podczas badania wzięto pod uwagę takie cechy, jak poziom przestępczości, szybkość internetu, znajomość języka angielskiego mieszkańców miasta, koszty transportu, wynajmu mieszkania oraz miesięcznego karnetu na siłownię i coworking space. Do rankingu miast zaliczono również dostępność do morza lub gór. Badanie zostało zrealizowane przez OVO Network. Oto wyniki:

  1. Kraków (Polska)
  2. Wiedeń (Austria)
  3. Timisoara (Rumunia)
  4. Łódź (Polska)
  5. Charków (Ukraina)
  6. Lwów (Ukraina)
  7. Poznań (Polska)
  8. Warszawa (Polska)
  9. Petersburg (Rosja)
  10. Belgrad (Serbia)

Najgorsze miasta dla digital nomadów

Osoby pragnące podróżować po Europie i pracować zdalnie koniecznie powinny unikać tych 3 miast, które znajdują się na ostatnich pozycjach.

  1. Neapol (Włochy),
  2. Bilbao (Hiszpania)
  3. Londyn (Wielka Brytania)

- Neapol znacznie zaniżył ranking poprzez bardzo wysoki poziom przestępczości, wolny internet oraz słaby poziom języka angielskiego ich mieszkańców. Hiszpańskie miasto Bilbao, również nie może poszczycić się dobrą znajomością angielskiego i dość wysokimi kosztami utrzymania digital nomada. Londyn z kolei, mimo że z językiem angielskim radzi sobie perfekcyjnie, traci na wysokich cenach oraz bardzo wysokim wskaźniku przestępczości. Wynosi on aż 53, kiedy to europejska przeciętna to 37 - informują analitycy OVO Network.

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto