Rejsy żeglarskie po Bałtyku i w Chorwacji - Morze Bałtyckie czy Śródziemne?

Materiał powstał we współpracy z Sztorm Grupą
Żeglarzem może zostać każdy. Naprawdę! Jeśli uwielbiasz wodę, umiesz działać w zespole, skutecznie analizować bieżące informacje oraz szybko podejmować decyzje - nic nie stoi na przeszkodzie, byś rozpoczął swoją przygodę z żeglarstwem.

Nie ważne ile masz lat i co już umiesz, a czego jeszcze musisz się nauczyć! Rejs żeglarski to najlepszy sposób, by przekonać się czy to hobby na całe życie. Tego nie dowiesz się "na sucho"! Sztorm Grupa przygotowała na 2021 rok rejsy po Bałtyku i rejsy w Chorwacji po Morzu Śródziemnym. Wybrane rejsy mogą być Twoją premierową żeglarską przygodą w wersji turystycznej lub stanowić ważny krok w drodze do podniesienia własnych kwalifikacji i wypływania nawet 100 godzin stażu! Gotowi?

Rejsy po Bałtyku - nasze morze i cztery jachty do wyboru

Rejsy po Bałtyku to idealna okazja do odkrycia naszego morza na nowo, zachwycenia się jego wyjątkową urodą! Możesz wybrać program typowo turystyczny lub zdecydować się na wyższy poziom zaawansowania i zostać członkiem załogi wybranego statku.

Każdy rejs został przygotowany przez doświadczonych pasjonatów żeglarstwa, posiadających wszelkie niezbędne kwalifikacje, gwarantujących optymalne bezpieczeństwo uczestnikom wyprawy. Doskonale przygotowane i zorganizowane wyprawy są gwarancją niezapomnianych przeżyć dla wszystkich, a także ogromnej porcji wiedzy zdobywanej w praktyce oraz bezcennych umiejętności, które opanujesz w naturalny sposób, zostając członkiem załogi wybranego statku.

Złap wiatr w żagle i szczegóły rejsów - Bałtyk

Sztorm Grupa przygotowała 4 propozycje i mnóstwo wariantów do wyboru (różne trasy, różne terminy):

  • Rejsy stażowe jachtem Caravela SZTORM-1000, Bałtyk - to propozycja dla odważnych, którzy lubią rzucić się na głęboką wodę, szukają ekstremalnych wrażeń i niezapomnianych przygód; na pokładzie masz zapewnione warunki mieszkaniowe sportowego jachtu regatowego, a podczas rejsu czeka Cię intensywna praca w załodze;
  • Harpagany na Pogorii, czyli rejs stażowy legendarnym żaglowcem STS Pogoria - to propozycja dla młodzieży i osób dorosłych, które posiadają już doświadczenie żeglarskie; rejs żaglowcem STS Pogoria to potencjalna przygoda życia i doświadczenie, którego nie powinno zabraknąć w Twoim żeglarskim CV;
  • Sztorm na Fryderyku Chopinie, czyli rejs stażowy legendarnym żaglowcem STS Fryderyk Chopin - to propozycja dla młodzieży i osób dorosłych, które posiadają już minimum podstawowe doświadczenie żeglarskie; decydując się na ten rejs wchodzimy w skład 40-osobowej załogi i wykonujemy wszystkie niezbędne prace wynikające z tego faktu;
  • Harpagany na Zawiszy Czarnym, czyli rejs żeglarski po Bałtyku żaglowcem Zawisza Czarny - to oferta skierowana do osób pełnoletnich, amatorów mocnych wrażeń, którzy chcą się nauczyć żeglowania właśnie na tym kultowym żaglowcu!

Wszystkie przedstawione wyżej rejsy po Bałtyku znajdują się w ofercie Sztorm Grupy (uwaga: wyprzedają się w tempie godnym świeżych bułek!) i są rejsami stażowymi, co oznacza, że po ich ukończeniu dostaniesz odpowiednie zaświadczenie, potwierdzające odbycie konkretnej liczby godzin stażu (najczęściej od 40 do 60 lub więcej - w zależności od czasu trwania rejsu i warunków pogodowych).

Rejsy po Morzu Śródziemnym - Chorwacja z innej perspektywy

Chorwacja to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków! Co powiesz na poznanie tego pięknego kraju z pokładu jachtu? To najlepszy patent na wypoczynek i opalanie oraz zwiedzanie i dobrą zabawę, który standardowe oferty biur podróży zostawia... daleko w tyle. I to dosłownie!

Rejsy na Chorwacji przygotowane przez Sztorm Grupę to gwarancja luksusowych jachtów żaglowych, świetnie wyszkolona, wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra oraz precyzyjnie zaplanowany harmonogram. Plan jest taki: pływnie za dnia, a wieczorem cumowanie w porcie, zwiedzanie i zabawa. Podczas rejsu będziesz więc zarówno podziwiał przepiękne widoki i zachwycał się krystalicznie czystymi wodami Adriatyku, jak i odwiedzisz najpopularniejsze i zdecydowanie warte zobaczenia miejsce, m.in: Trogir, Split, Primosten, Zadar, Kornaty i Dubrownik.

Chorwacja - majówka pod żaglami

Pierwsza propozycja rejsu po Morzu Śródziemnym od Sztorm Grupy brzmi jak pomysł na idealną majówkę! Żeglarski rajd po Dalmacji, podczas którego zobaczysz m.in. Zadar, Pulę, Mali Losinj i Kornati to 8 dni spędzone na nowoczesnym, dwukadłubowym jachcie Bali 4.0, który oferuje naprawdę sporo komfortowej przestrzeni wypoczynkowej (może z niej swobodnie korzystać ośmioosobowa załoga) oraz zapewnia stabilność i bezpieczeństwo zarówno podczas żeglugi przybrzeżnej, jak i tej na szerokich wodach Adriatyku. Rejs zaczyna się i kończy w Sibeniku.

Czego potrzebujesz, żeby wziąć udział w rejsie? Musisz być pełnoletni, mieć pozytywne nastawienie i... w sumie nic poza tym! Od uczestników rejsu nie jest wymagane żadne doświadczenie, ani odbycie kursu czy posiadanie jakiegokolwiek patentu. Jeśli jednak masz już paten żeglarza jachtowego i dążysz do osiągnięcia wyższych stopni żeglarskich - rejs powinien Ci dać około 70 godzin stażu, który zostanie oficjalnie potwierdzony odpowiednim dokumentem przez Kapitana wyprawy.

Jesienny rejs jachtem w Chorwacji

Pomysł na zakończenie sezonu? Siedmiodniowy rejs po wodach Adriatyku, na przełomie września i października, to prawdziwa uczta dla oczu! Chorwacja o tej porze roku naprawdę zachwyca, zwłaszcza, gdy możesz ją podziwiać trochę z morza, trochę z lądu. Plan na rejs: start i zakończenie w Sibeniku, a po drodze: Hvar, Milna, Stari Grad, Bol, Vrboska i Sucuraj. Rejs realizowany jest na pokładzie oceanicznego modelu Delphia 47, w którym wygodnie może pracować i odpoczywać ośmioosobowa załoga. To jacht gwarantujący, że poczujesz żywioł Adriatyku, mając równocześnie poczucie pełnej kontroli nad jednostką.

Dla kogo jest ten rejs? Dla każdej osoby pełnoletniej, która chce zanurzyć się w żeglarskiej przygodzie i oryginalnie spędzić urlop! Nie musisz mieć doświadczenia i żadnych szczególnych umiejętności, nie potrzebne Ci zaświadczenia z kursów ani patent. Jeśli jednak masz paten żeglarza jachtowego i zależy Ci na stażu na wyższe stopnie - ten rejs powinien dać Ci około 90 godzin stażu, który zostanie udokumentowany i zaopiniowany przez Twojego Kapitana.

Bałtyk czy Chorwacja? A może jedno i drugie? Na którym rejsie się widzimy?

Dodaj ogłoszenie