Remes Puchar Polski: Wisła Kraków 1:3 Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk niespodziewanie, ale pewnie pokonała Wisłę Kraków 3:1. Biało-zieloni w zasadzie od dziesiątej minuty kontrolowali sytuację na boisku i są w półfinale Remes Pucharu Polski!

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia piłkarzy Lechii Gdańsk, którzy już w pierwszej minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Niepilnowany Łukasz Surma strzelił z ok. 20 m, czym zaskoczył bramkarza Wisły. Zamiast szturmowych ataków Wisły, dziewięć minut później było już 0:2. Były zawodnik "Białej Gwiazdy" Tomasz Dawidowski przelobował Mariusza Pawełka i podwyższył prowadzenie Lechii.

Wisła próbowała odrobić straty, jednak bezskutecznie. W 22. minucie, po faulu na Boguskim, sędzia wskazał na "jedenastkę". Szansy nie zmarnował Patryk Małecki. Podopieczni Henryka Kasperczaka tym samym zdobyli kontaktową bramkę, która dawała nadzieję na odmianę losu spotkania. Jednak szesnaście minut później skrzydła wiślakom podciął Lukjanovs. Zawodnik Lechii wykorzystał błędy w defensywie mistrzów Polski i pokonał golkipera Wisły Kraków.

W drugiej odsłonie meczu świetne okazje strzeleckie marnowali m.in. Rafał Boguski oraz Patryk Małecki. Wiśle nie pomógł nawet wprowadzony w drugiej połowie król strzelców z ubiegłego sezonu Paweł Brożek. Mało tego, gdyby nie szczęście wiślaków w końcówce meczu, lechiści jeszcze bardziej ośmieszyliby mistrzów Polski.

Wisła Kraków

Lechia Gdańsk

1:3

Bramki: Małecki (22').
Żółte kartki: Diaz, Burliga.
Bramki: Surma (1'), Brożek  sam. (10'), Lukjanovs (37')
Żółte kartki: Wiśniewski, Kożans.
90+3' KONIEC MECZU! LECHIA W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI! Niebawem fotogaleria z tego meczu. Dzięki za śledzenie naszej relacji, do zobaczenia już w piątek - Lechia gra u siebie z Legią Warszawa.
90' Trzy minuty do końca.
88' Na ostatnie minuty wchodzi Buzała za Wiśniewskiego.
87' "Bomba" Diaza, ale w środek i w ręce Kapsy.
86' Znów strzelał Małecki, ale prosto w nogi Lechistów, po kontrze ruszał Lukjanovs, ale na miejscu był Diaz.
81' Kaczmarek za Nowaka.
78' "Setka" Małeckiego, ale piłkę z linii wybił Bąk.
76' Wisła chyba nie ma już sił. Piłkarze Kasperczaka rzucili się do ataków przez pierwsze 20 minut, ale nie przyniosło to skutku. Teraz został już tylko kwadrans.
74' Słupek po strzale Wiśniewskiego!
73' Kontra Lechii, ale Wiśniewskiego uprzedził Diaz.
72' Znów doskonale Lukjanovs, ale tym razem Nowaka uprzedził Pawełek.
70' Ładna akcja Lukjanovsa, który założył siatkę Diazowi, jednak za mocno do Nowaka. Lechia raczej spokojnie czeka na Wisłę na swojej połowie. Bardzo mądra gra, bo przecież to Wisła musi strzelać, a każda minuta mniej, to mniejsza szansa na te trzy gole, które Biała Gwiazda musi strzelić.
67' Piotr Brożek z wolnego, ale spokojnie Kożans.
65' Pietrowski za Dawidowskiego. Lechia prawdopodobnie zmieni ustawienie na 4-4-2, albo nawet na 4-5-1, bowiem Wiśniewski od początku drugiej połowy gra sporo w defensywie.
65' Kolejne dośrodkowanie ze skrzydła, ale Wiśle brakuje centymetrów;)
62' Christow za Boguskiego. Na placu gry były król strzelców ligi bułgarskiej.
59' Bardzo słaby wolny w wykonaniu Mączyńskiego.
58' Mogła być groźna kontuzja Łobodzińskiego, po faulu Dawidowskiego, który "przejechał" po ścięgnie achillesa pomocnika Wisły.
56' Świetna okazja dla Wisły! Genialne podanie Ba, sam na sam wychodzi Boguski, ale obok bramki Kapsy.
52' Pawełek dobrze przeczytał grę i wyszedł, by uprzedzić Wiśniewskiego.
50' Paweł Brożek ładnie w polu karnym zgrał piłkę do Małeckiego, który z woleja strzela, ale broni Kapsa!
49' Lekki uraz Mączyńskiego, który starł się w środku z Wiśniewskim.
48' Ładna ostra wrzutka Małeckiego, ale wybijają defensorzy Lechii.
46' Tak, są dwie zmiany. Na placu gry jest już Paweł Brożek i Krzysztof Mączyński, zmienili Kirma i Jirsaka.
46' Za chwilę Wisła od środka. Będą zmiany?
Niektórym pewnie ciężko uwierzyć, że po pierwszej połowie Lechia prowadzi tak wysoko. Wszystko ustawiła na pewno pierwsza bramka w pierwszej minucie, później Lechia poszła za ciosem i gol samobójczy. Jak będzie w drugiej połowie? Na pewno Wisła rzuci się do ataków, ale muszą pokonać Kapsę aż trzy razy.

- Mieliśmy taki plan, żeby usiąść na Wiślę - powiedział w przerwie Tomasz Dawidowski, napastnik Lechii Gdańsk. - Wiedzieliśmy, że w środku jest dwóch mniej doświadczonych stoperów, trzeba było to wykorzystać i się udało.
45+1' Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi w Krakowie 3:1.
45' Minuta do końca.
43'
Sporo walki w środku.
41' Kolejna ładna akcja Lechii. Wiśniewski ruszył na bramkę Wisły, nie przejmując się tym, że za nim biegną obrońcy Białej Gwiazdy. Interwencja Piotra Brożka zapobiegła strzałowi Lechisty.
40' Dużo nie brakowało, a byłoby 4! Prostopadłe podanie do Małeckiego, ale tego w ostatniej chwili ubiegł Kozans, wybijając mu piłkę spod nóg.
Mamy małe problemy techniczne. Lukjanovs wyskoczył z lewej strony zza pleców obrońców Wisły. Ci zatrzymali się, myśląc, że był spalony, ale Lukjanovs nie był na spalonym. Nie zatrzymując się pobiegł w kierunku bramki Wisły, wbiegł w pole karne z lewej strony i posłał piłkę do siatki.
37' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! LECHIA!!!!!!
25'
Żółty kartonik dla Diaza.
25' Faulował jednak Burliga. Faulował i to ewidentnie na linii pola karnego.
24' Dawidowski szarżuje, ale chyba Ba faulował. Sędzia jednak nic nie widział.
Zapraszamy do dyskusji. Był karny?
22' GOL MAŁECKIEGO Z KARNEGO! Karny "z kapelusza" i Patryk Małecki bez problemu. Czemu taka decyzja Borskiego? Nie wiadomo.
21' Karny dla Wisły. Fatalna decyzja sędziego.
20' Znowu szansa Burligi, ale nic z tego.
18' Bardzo szybko kolejna szansa dla Wisły, ale Burliga nie spodziewał się piłki i z metra trafił prosto w Kapsę.
18' Ale odważnie Kirm. Pomocnik Wisły zdecydował się na strzał z bardzo dużej odległości, ale Kapsa broni.
14' Indywidualna akcja Lukjanovsa, który minał jednego z Wiślaków i uderzył zza pola karnego.
11' Bramka zaliczona jednak Piotrowi Brożkowi. Powtórki pokazują, że Ba uderzył piłkę, która najpierw trafiła w poprzeczkę a później w Brożka i jest 0:2.
10' GOOOOOOOOOOOOOOOL! TO DOPIERO SENSACJA! 0:2! Tomasz Daaaaawidowski! Ivans Lukjanovs bardzo przytomnie do Tomasza Dawidowskiego, który wychodzi sam na sam z Pawełkiem i pięknym strzałem podcinką pokonał bramkarza Wisły. Piłkę jeszcze chciał wybić Ba, ale trafił w Brożka.
8' Wisła nadal w konsternacji, nikt się chyba tego nie spodziewał.
5' Wisła rewanżuje się tylko niecelnym strzałem Kirma.
4' Mysona z rożnego, ale Lukjanovs nie trafia z powietrza.
3' Burliga powinien zobaczyć żółtą kartkę, ale sędzia oszczędził młodziana, który bardzo ostro zaatakował Lukjanovsa.
1' GOOOOOOOOOOOOL!!! SUUUUUUUUUUURMA! 0:1! SENSACJA! Niesamowita historia. Pierwszy strzał i gol dla Lechii w 45 sekundzie! Mysona w pola karne, tam jest Lukjanovs, który wykłada piłkę Surmie a ten strzałem po ziemi daje prowadzenie Lechii. Wisła musi strzelić dwa gole, by awansować!
1' Od środka Lechia, która zaczyna z dużym animuszem.
0' Marcin Borski wprowadził już obie drużyny na plac gry.
0' Znamy składy, Lechia w optymalnym ustawieniu w Wiśle niespodzianki! Brakuje Pawła Brożka, w środku obrony młody Burliga i Junior Diaz, który zazwyczaj gra na innej pozycji. Czy Lechia to wykorzysta?
0' Początek spotkania o godz. 20.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

Wisła Kraków: Pawełek - Alvarez, Burliga, Diaz, Piotr Brożek - Łobodziński, Jirsak (Mączyński 46'), Ba, Kirm (Paweł Brożek 46') - Boguski (Christow 62'), Małecki.

Lechia Gdańsk: Kapsa - Bąk, Kożans, Wołąkiewicz, Mysona - Laizans, Surma, Nowak (Kaczmarek 81') - Lukjanovs, Dawidowski (Pietrowski 65'), Wiśniewski (Buzała 88').