Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont Trasy Łazienkowskiej się wydłuży? Ogłoszono przetarg na przebudowę wiaduktów nad Paryską. Prace potrwają 2,5 roku

Redakcja
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił przetarg przebudowę wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad ulicą Paryską. Inwestycja ma być zrealizowana w przeciągu 2,5 roku od podpisania umowy z wykonawcą, a termin składania ofert w przetargu mija 7 czerwca. Wobec tego kierowcy muszą liczyć się z tym, że utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej nie zakończą się, tak jak zapowiadano, w marcu 2024 roku, a mogą wydłużyć się o kolejne miesiące. Szczegóły poniżej.

Wiadukty nad Paryską do przebudowy

Aleja Stanów Zjednoczonych stanowi odcinek Trasy Łazienkowskiej. Jest to droga dwujezdniowa, rozdzielona pasem zieleni, z trzema pasami ruchu w każdym kierunku. Z powodu złego stanu technicznego rozebrane, a następnie odbudowane, zostaną dwa wiadukty Trasy Łazienkowskiej przebiegające nad ul. Paryską. Długość każdego z nich to 210 m. Liczba pasów ruchu na nowych wiaduktach będzie taka jak obecnie czyli po trzy pasy na każdym.

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta właśnie ogłosił przetarg na rozbiórkę i odbudowę wiaduktów. Prace obejmą także budowę ekranów akustycznych i wymianę nawierzchni jezdni w al. Stanów Zjednoczonych na odcinku od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowe. Termin składania ofert mija 7 czerwca i jeśli procedura przetargowa będzie przebiegała sprawnie, to jest szansa, że w tym roku umowa na przebudowę zostanie podpisana. Niemniej inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 30 miesięcy - czyli 2,5 roku - od podpisania umowy z wybranym wykonawcą, co oznacza, że remont Trasy Łazienkowskiej, który miał zakończyć się do marca 2024 roku, może zostać wydłużony. Przy scenariuszu podpisania pod koniec tego roku umowy z wykonawcą, który nie skończy remontu szybciej niż w ciągu 30 miesięcy, utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej skończą się dopiero w 2025 roku.

Możliwość przejazdu Trasą Łazienkowską ma być zachowana przez cały czas prowadzenia robót. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów przejazd będzie możliwy po drugim obiekcie. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części drogi.

Konieczność budowy ekranów akustycznych w Al. Stanów Zjednoczonych na odcinku od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowej wynika z decyzji Marszałka Województwa Mazowieckiego. Decyzję poprzedziły badania, które wykazały znaczne przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu drogowego. Aby hałas zredukować wykonana zostanie także nowa, cicha nawierzchnia jezdni. Budowa ekranów akustycznych będzie wymagała korekty przebiegu istniejących chodników i drogi dla rowerów - tłumaczą urzędnicy.

W ramach inwestycji posadzone zostaną także 73 drzewa, blisko 15 tys. krzewów, byliny, pnącza, wysiane będą trawniki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto