Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remonty ulic w Warszawie. W wakacje ZDM przeprowadzi intensywne prace drogowe w kilku dzielnicach

Redakcja
Rozpoczęcie wakacji oznacza również początek intensywnych prac drogowych w Warszawie. Zarząd Dróg Miejskich wykorzystuje mniejszy ruch na ulicach i przeprowadza "remontową ofensywę". W lipcu i sierpniu sfrezowanych zostanie wiele ulic, niektóre z nich zyskają również częściowo lub w całości odnowione chodniki. Wybudowane zostaną też dwa nowe ronda oraz długo wyczekiwana droga dla rowerów. Sprawdźcie w artykule poniżej gdzie zaplanowano prace.

Najwięcej zmian zajdzie na ul. Sławka. Drogowcy odnowią ją na odcinku od ul. Pużaka do ul. Dzieci Warszawy. Konieczne jest nie tylko sfrezowanie dotychczasowej nawierzchni, ale również rozebranie ulokowanych pod spodem sześciokątnych płyt betonowych. Zmiany obejmą też przejścia dla pieszych. Jedno z nich, znajdujące się na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4 im. Broniewskiego, przesunięte zostanie nieco w stronę południową. Wszystkie zebry na remontowanym odcinku wyposażone zostaną w azyle.

Ulicę Odyńca ZDM wyremontuje na odcinku od al. Niepodległości do ul. Puławskiej. Będzie to dopełnienie zmian wprowadzonych w 2020 r., które polegały na przeniesieniu parkowania z chodnika na jezdnię.

Uzupełnione zostaną też prace na ciągu ulic Saskiej i Egipskiej między al. Stanów Zjednoczonych a ul. Afrykańską. Chodnik obok nowej ścieżki rowerowej będzie wymieniony. Z kolei na ul. Rzędzińskiej od ul. Człuchowskiej do ul. Strąkowej położymy zostanie nowy asfalt i chodniki po obu stronach,. Rozszerzony remont przejdzie też ul. Chodecka, gdzie oprócz jezdni i chodników naprawiona zostanie też droga dla rowerów biegnąca po zachodniej stronie ulicy.

ul. Rzędzińska
ul. RzędzińskaZDM

Również plac Trzech Krzyży przejdzie znaczące zmiany. Powstanie tu kluczowy odcinek trasy rowerowej, a piesi zyskają sygnalizację na najbardziej niebezpiecznym przejściu w centrum i wygodniejsze przesiadki. Wymieniona zostanie również nawierzchnia jezdni na całym placu oraz na odcinku Nowego Światu do ronda de Gaulle’a. Zmiany nastąpią jeszcze w tym roku. Do przetargu na przebudowę placu Trzech Krzyży zgłosiło się pięć firm.

Chcemy naprawić też ulice Jarzębskiego, Śmigłowca oraz Ryżową. W przypadku ul. Śmigłowca chodzi wyłącznie o położenie nowego asfaltu na odcinku między Al. Jerozolimskimi a ul. Drawską, włącznie ze skrzyżowaniem z ul. Mierzejewskiego. Natomiast na ulicach Jarzębskiego oraz Ryżowej dojdzie jeszcze remont infrastruktury towarzyszącej - przekazał ZDM.

Nowych nawierzchni doczeka się też ul. Radiowa między ulicą Kaliskiego a granicą miasta. W tym przypadku skupimy się wyłącznie na wymianie nawierzchni jezdni. Będzie to wymiana punktowa, a więc usuniemy najbardziej zdegradowane fragmenty asfaltu.

W wakacje zostanie zrealizowany również długo wyczekiwany remont ulic Czecha i Trakt Brzeski. Na północnej jezdni ciągu ulic Czecha i Trakt Brzeski nowy asfalt zostanie położony między skrzyżowaniami z ulicami Kościuszkowców i Kajki w Wawrze a 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II już w Wesołej. Kilka dni temu wybrano wykonawcę - zniszczoną nawierzchnię naprawi firma Colas Polska. Przy chodnikach na skrzyżowaniach i przystankach autobusowych usunie dotychczasowe krawężniki i wstawi nowe. Wyremontuje również chodniki.

ZDM

W te wakacje ZDM chce zrealizować jeszcze dwa ważne projekty. Pierwszym z nich jest przebudowa dwóch skrzyżowań na ul. Kadetów - z ul. Poprawną i ul. Łasaka.

Oba staną się rondami po 22 metry średnicy. Na wszystkich wlotach pojawią się wydłużone wyspy trójkątne z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Ruch pieszych i rowerzystów będzie się odbywał po wydzielonej drodze rowerowej i chodniku. Przy okazji prac wykonawca wybuduje brakujące chodniki i odcinki drogi dla rowerów. Wykonawca uzgadnia obecnie projekt czasowej organizacji ruchu. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w lipcu - przekazali drogowcy.

Drugim ważnym projektem jest przebudowa ul. Starzyńskiego od ul. Namysłowskiej w kierunku ronda Żaba. W tym miejscu wyremontowany zostanie chodnik, wybudowana brakująca droga dla rowerów, a przejście dla pieszych przez zjazd na ul. Szwedzką wyposażona zostanie w sygnalizację świetlną. Podobnie jak w przypadku budowy dwóch nowych rond, wykonawca jest obecnie na etapie uzyskiwania zatwierdzenia projektu czasowej organizacji ruchu.

Skrzyżowanie ul. Kadetów - Łasaka
Skrzyżowanie ul. Kadetów - ŁasakaZDM
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak alkohol działa na nasz organizm. Ostrzegamy kierowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto