Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rewolucja na rynku carsharingowym w Warszawie. Wkrótce powstanie specjalna wypożyczalnia samochodów

Konrad Dąbrowski
Carsharing stał się bardzo popularnym środkiem transportu. Świadczą o tym liczne wypożyczalnie samochodów miejskich, ale też jednośladów – skuterów i rowerów. Wkrótce na warszawskim rynku carsharingowym ma pojawić się nowy organizm, czyli auta na minuty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szczegóły w artykule poniżej.
Carsharing stał się bardzo popularnym środkiem transportu. Świadczą o tym liczne wypożyczalnie samochodów miejskich, ale też jednośladów – skuterów i rowerów. Wkrótce na warszawskim rynku carsharingowym ma pojawić się nowy organizm, czyli auta na minuty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szczegóły w artykule poniżej. fot. Instytut Transportu Samochodowego
Carsharing stał się bardzo popularnym sposobem podróżowania. Świadczą o tym liczne wypożyczalnie samochodów miejskich, ale też jednośladów – skuterów i rowerów. Wkrótce na warszawskim rynku carsharingowym ma pojawić się nowy organizm, czyli auta na minuty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szczegóły w artykule poniżej.

Blisko 200 tysięcy Polaków z orzeczeniem o niepełnosprawności posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. Jednak nie wszyscy z nich mogą cieszyć się posiadaniem własnego samochodu. Przystosowanie auta do potrzeb osoby niepełnosprawnej może wygenerować koszty nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych czyli tyle, co zakup nowego samochodu.

W związku z powyższym, Instytut Transportu Samochodowego chce poszerzyć stołeczną ofertę carsharingową o pojazdy dedykowane osobom z niepełnosprawnościami. Platforma carsharingowa dla niepełnosprawnych zostanie stworzona we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. UKSW na potrzeby projektu zapewni zaplecze informatyczne i analityczne. - Jako uczelnia wyższa jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje. Chcemy przy tym likwidować bariery, które uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym aktywne uczestniczenie w życiu społecznym. Jedną z takich przeszkód jest brak specjalistycznej mobilności. Jestem przekonany, że współpraca z Instytutem Transportu Samochodowego jest fundamentem jakże potrzebnego przedsięwzięcia, które łączy w swojej idei ludzi - podkreślił rektor Uniwersytetu ks. prof. Stanisław Dziekoński.

Pierwsze pilotażowe kroki platforma postawi w Warszawie. Na ulicach stolicy pojawi się początkowo 10 pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego dostosowanych do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Docelowo usługa ma docierać do kolejnych miast Polski.


od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto