Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rewolucja na rynku carsharingowym w Warszawie. Wkrótce powstanie specjalna wypożyczalnia samochodów

Konrad Dąbrowski
Carsharing stał się bardzo popularnym środkiem transportu. Świadczą o tym liczne wypożyczalnie samochodów miejskich, ale też jednośladów – skuterów i rowerów. Wkrótce na warszawskim rynku carsharingowym ma pojawić się nowy organizm, czyli auta na minuty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szczegóły w artykule poniżej.
Carsharing stał się bardzo popularnym środkiem transportu. Świadczą o tym liczne wypożyczalnie samochodów miejskich, ale też jednośladów – skuterów i rowerów. Wkrótce na warszawskim rynku carsharingowym ma pojawić się nowy organizm, czyli auta na minuty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szczegóły w artykule poniżej. fot. Instytut Transportu Samochodowego
Carsharing stał się bardzo popularnym sposobem podróżowania. Świadczą o tym liczne wypożyczalnie samochodów miejskich, ale też jednośladów – skuterów i rowerów. Wkrótce na warszawskim rynku carsharingowym ma pojawić się nowy organizm, czyli auta na minuty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szczegóły w artykule poniżej.

Blisko 200 tysięcy Polaków z orzeczeniem o niepełnosprawności posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. Jednak nie wszyscy z nich mogą cieszyć się posiadaniem własnego samochodu. Przystosowanie auta do potrzeb osoby niepełnosprawnej może wygenerować koszty nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych czyli tyle, co zakup nowego samochodu.

W związku z powyższym, Instytut Transportu Samochodowego chce poszerzyć stołeczną ofertę carsharingową o pojazdy dedykowane osobom z niepełnosprawnościami. Platforma carsharingowa dla niepełnosprawnych zostanie stworzona we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. UKSW na potrzeby projektu zapewni zaplecze informatyczne i analityczne. - Jako uczelnia wyższa jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje. Chcemy przy tym likwidować bariery, które uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym aktywne uczestniczenie w życiu społecznym. Jedną z takich przeszkód jest brak specjalistycznej mobilności. Jestem przekonany, że współpraca z Instytutem Transportu Samochodowego jest fundamentem jakże potrzebnego przedsięwzięcia, które łączy w swojej idei ludzi - podkreślił rektor Uniwersytetu ks. prof. Stanisław Dziekoński.

Pierwsze pilotażowe kroki platforma postawi w Warszawie. Na ulicach stolicy pojawi się początkowo 10 pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego dostosowanych do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Docelowo usługa ma docierać do kolejnych miast Polski.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto