Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rodzice mają dość nauki zdalnej. Złożyli zawiadomienie do prokuratury przeciwko premierowi i szefom MEN

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
pixabay / zdjęcie ilustracyjne
Decyzją rządu szkoły mają pozostać zamknięte do 17 stycznia. Coraz więcej rodziców ma jednak dość nauki zdalnej - uważają, że e-lekcje są m.in. ciosem w rozwój społeczny dzieci, wypływają negatywnie na ich psychikę i dezorganizują życie polskich rodzin. Z tego względu Ogólnopolski Strajk ''Dzieci do szkół'' złożył do prokuratury zawiadomienie przeciwko premierowi i ministrom MEN w sprawie zamknięcia szkół. Szczegóły poniżej.

Rodzice mają dość e-lekcji i składają skargę do prokuratury

21 listopada premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzje dotyczące nauki w szkołach: zdalne nauczanie zostało przedłużone do 24 grudnia, czyli Wigilii Bożego Narodzenia, potem będzie przerwa świąteczno-noworoczna, a po niej od razu ferie zimowe. Szkoły pozostaną więc zamknięte do 17 stycznia.

Grupa strajkowa ''Dzieci do szkół!'' ma jednak dość e-lekcji i złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministrów Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego i Przemysława Czarnka. Rodzice uważają, że zamknięcie szkół w ramach walki z koronawirusem zadziałało na szkodę interesu publicznego na wielką skalę tj. doprowadziło do ograniczenia lub pozbawienia ok. 4,6 mln uczniów edukacji, opieki i wychowania.

Zobaczcie też:

Zamykanie szkół jest ogromnym ciosem w rozwój emocjonalno-społeczny dzieci i młodzieży. Izolacja społeczna, szkodliwe e-nauczanie, zmuszanie dzieci do wielogodzinnego korzystania z urządzeń elektronicznych i internetu wpływają negatywnie zwłaszcza na psychikę dzieci. Potwierdzają to liczne badania naukowe, krajowe jak i zagraniczne - czytamy w uzasadnieniu zawiadomienia.

Jak piszą dalej, zamknięcie szkół zdezorganizowało życie milionów polskich rodzin. Pozbawianie dzieci i młodzieży edukacji, opieki, wychowania powoduje, że funkcje te muszą przejmować rodzice i opiekunowie prawni. Tym samym rodziny tracą możliwość pełnego zarobkowania, a co za tym idzie utrzymania. Wiele rodzin zostało też narażonych na dodatkowe wydatki związane z przymusowym e-nauczaniem np. sprzęt komputerowy, wyższe rachunki za prąd czy internet.

Zobaczcie też:

Ponadto w zawiadomieniu przypomniano, że Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski stwierdził na początku października 2020 r. w mediach, że szkoły odpowiadają za jedynie ok. 2 proc. zakażeń koronawirusem i nie są ogniskiem zarażeń.

Z pełną treścią zawiadomienia Ogólnopolskiego Strajku ''Dzieci do szkół'' możecie się zapoznać TUTAJ.

Zobaczcie też:

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto