Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rodzinne Archiwa Niepodległej. Zostań rodzinnym dokumentalistą. Jak odszukać dalekich krewnych?

Redakcja
Rodzinne Archiwa Niepodległej
Rodzinne Archiwa Niepodległej Łukasz Kaczanowski
Rodzinne zdjęcia, dokumenty, notatki, pamiętniki, wycinki, plakaty mogą być cennym źródłem wiedzy nie tylko o swojej rodzinie ale również o życiu lokalnej społeczności. O tym jak je gromadzić, jak odczytywać i jak zostać rodzinnym archiwistą będzie się można dowiedzieć dzięki akcji Rodzinne Archiwa Niepodległej. Dalsza część artykułu poniżej.

Rodzinne Archiwa Niepodległej

Archiwa Rodzinne Niepodległej to akcja zorganizowana przez archiwa państwowe, a przy okazji dla każdego z nas, to świetna okazja, aby zajrzeć do rodzinnych dokumentów sprzed wieku i nie tylko. Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na unikalną wartość rodzinnych pamiątek i aktywne zaangażowanie w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Twórcy projektu Rodzinne Archiwa Niepodległej, przez swoją akcję chcą również pozyskać dla archiwów pamiątki z okresu 1918-1939. Każdy ślad historii, trafiający do zbiorów archiwalnych, ma wartość bezcenną.

Poprzez projekt pragniemy przedłużyć wspólne świętowanie jubileuszu Stulecia Niepodległości Polski oraz archiwów państwowych jak i chcemy wzmocnić świadomość ogromnej wartości domowych archiwów.

Wszyscy chętni, pragnący włączyć się w tę szczytną ideę będą mogli uzyskać fachowe informacje jak bezpiecznie zabezpieczać i przechowywać zgromadzone dokumenty, dlatego też Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza do swoich punktów konsultacyjnych w Warszawie, Grodzisku Mazowieckim, Łowiczu, Mławie, Otwocku i Pułtusku.

26 września w Archiwum Państwowym w Warszawie rozpoczęły się konsultacje pt. "I ty możesz zostać archiwistą, czyli dlaczego warto tworzyć archiwa rodzinne".

Jeśli chcecie uzyskać poradę jak tworzyć i dbać o archiwum rodzinne lub też zastanawiacie się nad przekazaniem dokumentów dotyczących historii waszej rodziny do archiwum państwowego, aby służyły historykom, lub posiadacie dokumenty mogące przedstawiać wartość historyczną możecie się skontaktować z panią Martą Jaszczyńską pod numerem telefonu: 22 635 92 42/43 wew.117.

Możliwy jest również kontakt mailowy: [email protected] lub na adres: Archiwum Państwowe w Warszawie ul. Krzywe Koło 7, 00-270 Warszawa.

POLECAMY TEŻ:



Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto