Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rondo Dmowskiego z naziemnymi przejściami dla pieszych. Zdaniem radnej to miejsce może być niebezpieczne. Dlaczego?

Alicja Glinianowicz
Alicja Glinianowicz
Przebudowa centrum Warszawy posuwa się do przodu. Od kilku miesięcy mieszkańcy stolicy borykają się z niemałymi utrudnieniami drogowymi w Śródmieściu. Przy rondzie Dmowskiego widoczne są już przejścia dla pieszych, które dawniej wywoływały lawinę komentarzy. Teraz jedna ze stołecznych radnych wraca do wątpliwych kwestii i pyta o bezpieczeństwo pieszych, jak i kierowców w okolicy modernizowanego ronda. Na biurka prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego wpłynęła właśnie interpelacja.

Warszawska radna Olga Semeniuk wystosowała pismo skierowane do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego w sprawie toczącej się właśnie przebudowy jednego z centralnych miejsc w stolicy. Dokładnie chodzi o naziemne przejścia dla pieszych w okolicy ronda Dmowskiego.

Rondo Dmowskiego z naziemnymi przejściami dla pieszych. Zdan...

Radna poddała w wątpliwość, czy przyjęte przez władze miasta rozwiązanie, okaże się bezpieczne dla warszawiaków. Olga Semeniuk poprosiła Rafała Trzaskowskiego o przesłanie analiz z tym związanych.

_"Mając na uwadze kontrowersyjny projekt ustanowienia naziemnych przejść dla pieszych w rejonie ronda Dmowskiego, proszę o przekazanie analiz i danych wskazujących, że ustanowienie tychże przejść nie będzie miało negatywnego wpływu na bezpieczeństwo w tej części Warszawy" _– czytamy.

Semeniuk poprosiła o udostępnienie "analiz, rysów i pogłębionych opinii".

Przejścia naziemne przy rondzie Dmowskiego

Przypomnijmy, że o naziemnych przejściach w tej części miasta zaczęło być głośno już dwa lata temu. Natomiast sam remont na rondzie Dmowskiego wystartował w sierpniu ubiegłego roku.

Zatwierdzony w 2020 roku projekt zakłada, że przy rondzie Dmowskiego będą cztery przejścia naziemne, wyznaczone na wysokości ulic:
- Widok,
- Poznańskiej,
- Nowogrodzkiej,
- Parkingowej.

Dzięki "zebrom" na jezdni piesi nie będą zmuszeni korzystać ze schodów. Przejście podziemne jednak nie zniknie, bo mieszczą się w nim liczne sklepy i punkty usługowe, prowadzi też do wejścia do stacji Metro Centrum.

Projekt związany z przebudową centralnej części Warszawy, który poza przejściami naziemnymi zakłada m.in. budowę ścieżek rowerowych oraz nasadzenie nowych roślin, ma wynieść łącznie 11 mln 42 tys. zł brutto.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto