Rowerem do 14 km od Warszawy. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 29 - 30 stycznia?

Newsroom 360
Newsroom 360
Wiesz, że w promieniu 14 km od Warszawy jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych?
Wiesz, że w promieniu 14 km od Warszawy jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych? gettyimages.com/Halfpoint
Udostępnij:
Rozglądasz się za pomysłem na wyprawę rowerową z Warszawy? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 29 - 30 stycznia mamy 5 ciekawych propozycji tras. Mogą mieć różne stopnie trudności czy długości, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 14 km od Warszawy. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w okolicy Warszawy przygotowaliśmy na weekend 29 - 30 stycznia.

Trasy rowerowe w pobliżu Warszawy

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 14 km od Warszawy, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 29 stycznia w Warszawie ma być 3°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 70%. W niedzielę 30 stycznia w Warszawie ma być 3°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 70%.

🚲 Trasa rowerowa: Wokół Wisły II: most Poniatowskiego - Wybrz. Gdańskie - most M.S.Curie – ścieżka – m. Poniatowskiego

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 24,74 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 7 min.
 • Przewyższenia: 69 m
 • Suma podjazdów: 426 m
 • Suma zjazdów: 411 m

Adr77 poleca trasę mieszkańcom Warszawy

Naszą wycieczkę rozpoczynamy przy moście Poniatowskiego, na 511 km Wisły po lewobrzeżnej stronie Warszawy.
Od mostu do Centrum Nauki Kopernik prowadzi nas ścieżka rowerowa, która niestety od tego momentu aż do mostu Śląsko-Dąbrowskiego jest jeszcze w trakcie budowy (czerwiec 2017).

Od mostu Śląsko-Dąbrowskiego jedziemy już asfaltową ścieżką rowerową wzdłuż Wybrzeża Gdańskiego aż do mostu (Północnego) M.Curie-Skłodowskiej. Tu przekraczamy Wisłę (522 km) i zjeżdżamy na ścieżkę pieszo-rowerową, która na odcinku od mostu M.Curie-Skłodowskiej do mostu Grota-Roweckiego wyłożona jest kostką Bauma. Po drodze przejeżdżamy nad Kanałem Żerańskim nowo otwartą kładką.

Od mostu Grota-Roweckiego w kierunku południowym ścieżka (Szlak Golędzinowski) staje się drogą bitą poprowadzoną wśród drzew i krzewów tuż przy prawym brzegu Wisły.

Wycieczkę kończymy przy moście Poniatowskiego.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Choszczówka - Wesoła po lasach, drogach i bezdrożach

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 89,57 km
 • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 28 min.
 • Przewyższenia: 301 m
 • Suma podjazdów: 1 127 m
 • Suma zjazdów: 1 114 m

Klub_Eskapada poleca trasę rowerzystom z Warszawy

Trasa długa, w większości po drogach asfaltowych lub przynajmniej bitych. Kilka odcinków dość trudnych, czasami nawet po łące (odcinki zaznaczone na trasie). Wycieczka raczej na chłodniejszy dzień, bo w dużej części trasa wiedzie przez otwartą przestrzeń.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Z Mazowieckiego Parku Krajobrazowego do rezerwatu wzdłuż Mieni i Świdra

 • Stopień trudności: 3
 • Dystans: 26,56 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 40 min.
 • Przewyższenia: 24 m
 • Suma podjazdów: 44 m
 • Suma zjazdów: 51 m

Kreciksm poleca trasę rowerzystom z Warszawy

Trasa bardzo ładna ale też trudna ze względu na to że prowadzi głównie leśnymi małymi ścieżkami, piaszczystymi wydmami etc.

Zaczynamy przy ulicy Zorzy nieopodal ulicy B. Czecha.
Kierujemy się niebieskim szlakiem. Trasa przez las kilka wzniesień i piaszczystych momentów. Niebieskim szlakiem dojeżdżamy do al. Dzieci Polskich i skręcamy w lewo.

Tutaj zbaczamy z niebieskiego szlaku i dojeżdżamy do ulicy torfowej. Dojeżdżamy do uschniętego drzewa. Kierujemy się dalej ścieżką pomiędzy bagnami, następnie wzdłuż nich. Docieramy do rozwidlenia gdzie skręcamy w lewo i dojeżdżamy do Barku na Dakowie. Bardzo klimatyczne i popularne miejsce gdzie można się napić, ciekawie zjeść czy upiec sobie kiełbaskę.
skręcamy w prawo i dojeżdżamy do granicy lasu. Tutaj skręcamy w lewo i dalej kierujemy się niebieskim szlakiem. Dotrzemy do Jeziora Torfy, warto się tu na trochę zatrzymać. Szlak jest tutaj momentami (w zależności od pory roku) podmokły. Dość trudny odcinek.
Następnie kierujemy się dalej lasem, nie jest to odcinek dla tych którzy nie lubią wzniesień i piachu, ale spokojnie damy radę.

Gdy przetniemy ulicę Podkowy i miniemy stadninę za ok 2 km odbijamy leśną dróżką w stronę wsi Emów.
Warto wspomóc się tutaj nawigacją gdyż nie ma żadnego charakterystycznego punktu gdzie zbaczamy z niebieskiej trasy.

Gdy dojedziemy do Emowa kierujemy się na południe. Pod drodze mijamy sklep. Zaraz za nim odbijamy w małą dróżkę - otwarta przestrzeń między dwoma domami. Dojeżdżamy do ciekawej kładki nad Mienią. Jeśli jest gorąco można też zdjąć buty i przejść - woda sięga kostek :)

Dalej kierujemy się ścieżką wzdłuż rzeki. Jest to chyba najładniejszy odcinek - przyroda wygląda momentami jak nietknięta, mijamy też Mazowieckiego Bartka. Odcinek nie jest łatwy, ścieżka jest wąska i kręta, prowadzi momentami nad małym urwiskiem.

Gdy dotrzemy do głównej drogi i mostu odbijamy w lewo i zaraz w prawo aby dotrzeć do mostu nad Świdrem.

Zjeżdżamy z drogi zaraz za mostem - często można tam spotkać kajakarzy. Przed nami ostatni odcinek - do mostu w Otwocku.
Możemy zrobić sobie przerwę na jednej z wielu mniejszych i większych plaż oraz delektować się widokami meandrów Świdra.
Jest to dość trudny odcinek gdyż ścieżka często jest wąska i prowadzi przez krzaczory a do tego często jest zatłoczona. Warto w pewnym momencie przeprawić się przez rzekę gdyż jak dotrzemy do mostu kolejowego to na drugim brzegu jest przejście pod nim. Na brzegu na którym jedziemy przeniesienie roweru może być trudne dla niektórych.
Tu w zasadzie trasa się kończy. Można wracać rowerem lub dostać się do SKM. Nikt też nie broni pojechać wzdłuż Świdra aż do Wisły, która jest w tym miejscu bardzo szeroka i malownicza.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Dookoła KPN cross

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 146,76 km
 • Czas trwania wyprawy: 9 godz. i 38 min.
 • Przewyższenia: 42 m
 • Suma podjazdów: 248 m
 • Suma zjazdów: 256 m

Rowerzystom z Warszawy trasę poleca Tytus1968

Trasa wiodąca Zielonym szlakiem rowerowym dookoła Kampinoskiego Parku Narodowego. Niestety z oznakowaniem na dzień dzisiejszy jest różnie wiec widać kilkukrotne błądzenie czy wręcz objazdy tego co na mapie. Polecam na fajna całodniową wycieczkę jednocześnie informując ze na trasie nie ma żadnego baru czy restauracji przyjaznego rowerzystom wiec jedzenie i picie trzeba zabrać z domu.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Zabytkowy Spichlerz u zbiegu Wisły i Narwii

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 105,96 km
 • Czas trwania wyprawy: 13 godz. i 7 min.
 • Przewyższenia: 121 m
 • Suma podjazdów: 3 307 m
 • Suma zjazdów: 3 325 m

Rowerzystom z Warszawy trasę poleca RowerowyAtlasPolski.pl

Przy okazji roku Wisły i rozmów o Wiślanej Trasie Rowerowej, postanowiliśmy przejechać jej (planowany) kawałek woj. Mazowieckim. Warszawa - Modlin. Cel piękny czyli dawny spichlerz u zbiegu Wisły i Narwii.
Ścieżka w Warszawie super. Potem całkiem niezła do pałacu w Jabłonnej. Dalej... jest poniżej oczekiwań, ale da się. I tak do Nowego Dworu Mazowieckiego. Tam nie ma możliwości jechania wałem. Pozostaje ruchliwa ulica. Szkoda, bo 40 km które dzielą piękny spichlerz od Warszawy to w sam raz na rodzinną wycieczkę.

My pojechaliśmy dalej wzdłuż Narwii (lepiej niż wzdłuż Wisły ). Fajna ścieżka do Zegrza Południowego. Potem radź sobie rowerzysto jak umiesz ...
I znowu wielka szkoda, że wokół Zalewu Zegrzyńskiego nie ma jednej ścieżki rowerowej.
Wróciliśmy pociągiem z Legionowa (mimo wszystko prawie 100 km) ze względu na burzę z piorunami, ale polecam szlak wzdłuż Kanału Żerańskiego.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #2

Indiana

Indiana Moena S1B Capuccino 28 2020

689,00 zł599,99 zł-13%
miejsce #3

Kross

Kross Hexagon 26 Czarny Biały Grafitowy Połysk 2021

1 299,00 zł1 170,00 zł-10%
miejsce #4

Kross

Kross Esker 4.0 28 Zielony Czarny Połysk 2021

5 199,00 zł5 099,00 zł
miejsce #7

Indiana

Indiana X-Rock 3.6 Czarno Czerwony 26 2020

1 499,99 zł
miejsce #8

Goetze

Goetze Eco 28 krem 2018

649,00 zł
miejsce #9

Goetze

Goetze Blueberry 28 niebieski 2018

749,00 zł
miejsce #10

Goetze

Goetze Eco 28 biały 2018

619,00 zł
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Czerwone wino nie takie zdrowe

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Sara
Często z rodzeństwem wybieramy się na takie przejażdzki rowerowe w niedzielę. Jednak już w tygodniu nie jestem taka skora jeździć po Warszawie i do pracy zawsze optitaxi. Jakoś rowerem lubię jeździć tylko po spokojnych dróżkach i typowo rekreacyjnie :)
Dodaj ogłoszenie