Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rowerem szybciej. I zdrowiej. Włocławianie przesiadają się na jednoślady

Redakcja
Na ścieżkach, także tych w centrum Włocławka, coraz więcej jednośladów. Na rowerze można szybciej się poruszać po mieście, w którym prowadzone są liczne roboty drogowe.
Na ścieżkach, także tych w centrum Włocławka, coraz więcej jednośladów. Na rowerze można szybciej się poruszać po mieście, w którym prowadzone są liczne roboty drogowe.
Rowerem szybciej. I zdrowiej. Włocławianie przesiadają się na jednoślady

Na ścieżkach rowerowych, których coraz więcej w naszym mieście, również w centrum, robi się tłoczniej. Włocławianie przesiadają się na jednoślady. Nie tylko dlatego, że to tani środek lokomocji. Jestem fanem roweru

- mówi pan Arkadiusz, trzydziestolatek z Włocławka. - Nie zrzeszam się w żadnym klubie, ale każdą wolną chwilę spędzam na jeździe na rowerze - przyznaje mężczyzna.W pasję wciągnął żonę i pięcioletniego synka. - Już rozpoczęliśmy sezon - twierdzi. - My sami moglibyśmy jeździć cały rok, ale ze względu na dziecko czekaliśmy jednak na ładniejszą pogodę.Jeżdżą, bo mają gdzieFanów jazdy na rowerze we Włocławku jest z roku na rok coraz więcej. - Bo na rowerze jest zdrowiej, niż siedząc za kierownicą i bardziej ekonomicznie

- przekonuje pan Arkadiusz.

- Nie tracę pieniędzy na paliwo, dojeżdżając do pracy czy, na

przykład, na zakupy.Ale prawda jest też taka, że rowerzystów jest więcej, bo i mają gdzie jeździć. We Włocławku jest 40 kilometrów ścieżek rowerowych. - Ścieżki rowerowe powstają przy każdej inwestycji drogowej - mówi Aleksandra Bartoszewska z wydziału komunikacji społecznej i promocji w ratuszu. - Dzieje się tak podczas budowy czy przebudowy ulic.W ostatnich latach szlaki dla rowerów powstały między innymi na trasie Okrzei, przy ulicy Kapitulnej, Obwodowej, Toruńskiej, Inowrocławskiej czy przy Alei Kazimierza Wielkiego. Nowe ścieżki, które powstaną w tym roku, zostaną wytyczone przy przebudowie ulicy Stodólnej i placu Powstania Styczniowego.Mieszkańcy osiedla Południe mogą dojechać do centrum ścieżką prowadzącą wzdłuż ulicy Kaliskiej. - Skręcając w lewo za przejazdem kolejowym można uniknąć fatalnej dla rowerzystów i pieszych wąskiej wysepki na trasie Okrzei - mówi pan Arkadiusz. - Trasa do miasta się wydłuża, ale jest za to bardziej bezpieczna.Bezpieczniej, ale czy czyściej?Wiosenne prace porządkowe wykonuje Miejski Zespół Usług Komunalnych na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej.W ubiegłym roku podczas prac na ścieżkach rowerowych (sprzątanie, zamiatanie, grabienie, usuwanie przerostów trawy i chwastów, usuwanie piasku ze ścieżek rowerowych) zebrano 18 metrów sześciennych śmieci, czyli kilka kontenerów odpadów i dodatkowo 100 worków o objętości 120 litrów.Oj, oby było pogodnieW sklepach z rowerami i akcesoriami rowerowymi panuje już prawie wiosenny ruch. Kupujemy chętnie nie tylko nowe rowery. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się np. kaski do jazdy, rękawiczki, blokady, koszyki, torby rowerowe. Jedno jest pewne - im lepsza pogoda, tym większy ruch. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto