Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa Górki Szczęśliwickiej. Radni przeciwko powiększeniu CSN

baw
Rozbudowa Górki Szczęśliwickiej
Rozbudowa Górki Szczęśliwickiej Szymon Starnawski
Rozbudowa Górki Szczęśliwickiej - tak, ale nie kosztem ogólnodostępnej części parku. Taką decyzję podjęła Rada Dzielnicy Ochota. Jednocześnie rada poparła plany modernizacji istniejącej bazy narciarskiej w jej obecnych granicach.

Rozbudowa Górki Szczęśliwickiej. Radni zdecydowali

Jednomyślnie i ponad podziałami - na nadzwyczajnej sesji Rady Dzielnicy Ochota poświęconej rozbudowie Górki Szczęśliwickiej radni przyjęli stanowisko, w którym opowiedzieli się przeciw rozbudowie ośrodka narciarskiego kosztem ogólnodostępnej przestrzeni publicznej. Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie kryją inicjatorzy akcji Ratujmy Szczęśliwice. - Decyzja jednogłośnie podjęta przez radnych Ochoty to tryumf zdrowego rozsądku i myślenia o interesie większości mieszkańców. Miejmy nadzieję, że zdecydowane stanowisko Ochockich polityków przełoży się na odpowiednie decyzje w ratuszu i raz na zawsze zakończy całą sprawę - powiedzieli członkowie Ratujmy Szczęśliwice.

Czytaj także: Snowpark na Górce Szczęśliwickiej. Snowboardziści chcą, urzędnicy radzą cierpliwość

Zdaniem przeciwników rozbudowy Górki Szczęśliwickiej, na powiększeniu stoku ucierpieliby zwyczajnie mieszkańcy dzielnicy, którzy chętnie wypoczywają w parku. - Chcieliśmy powstrzymać próbę odebrania nam ogólnodostępnego, darmowego miejsca, z którego swobodnie korzystają mieszkańcy Warszawy przez cały rok, 24 godziny na dobę. Kolejne pokolenia na Górce Szczęśliwickiej biegają, jeżdżą na rowerach, wypoczywają, wyprowadzają psy, a zimą – zjeżdżają na sankach i nartach - powiedział nam administrator strony Ratujmy Szczęśliwice. - Co proponowano nam w zamian? Ogrodzone miejsce, do którego wstęp (możliwy tylko w godzinach 10-20 i to nie przez wszystkie dni w roku) byłby płatny. To, w jakim stopniu wykorzystywany jest już istniejący stok narciarski, każdy może zobaczyć na własne oczy. Nawet podczas zimowych ferii stok użytkowany był w niewielkim stopniu, w okresie kwiecień-listopad na stoku nie dzieje się praktycznie nic - dodaje.

Czytaj także: Międzynarodowe Zawody "Koziołka Matołka" po raz drugi w Warszawie

W sesji uczestniczyli licznie przybyli mieszkańcy i przedstawiciele różnych środowisk. Każdy mógł wyrazić swoją opinię. Na pytania radnych i mieszkańców odpowiadali m.in. dyrektor Biura Sportu Janusz Samel oraz dyrektor Stołecznego Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" - Renata Popek.

Rozbudowa Górki Szczęśliwickiej. Takie były plany

Pomysł ratusza zakładał, że na Szczęśliwicach powstaną: nowy tor do nauki jazdy na nartach, osobne stoki dla
snowboardzistów i saneczkarzy, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego i zmodernizowane wyciągi. Miasto chciało na ten cel wydać 8 milionów złotych.

Co roku z całorocznego stoku narciarskiego korzysta ok. 100 tys. osób.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto