Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza rozbudowa szkoły na Białołęce. Powstaną nowe sale, pracownie naukowe i hala sportowa

Redakcja
Urząd Miasta st. Warszawy
Władze miasta w noc sylwestrową podpisały umowę na rozbudowę najstarszej podstawówki na Białołęce, czyli szkoły przy ulicy Podróżniczej. W placówce ma powstać osiem dodatkowych sal lekcyjnych, cztery pracownie, hala sportowa, biblioteka i świetlica oraz część administracyjna i gospodarcza.

Miasto wybrało wykonawcę sporej inwestycji na Białołęce. Chodzi o najstarszą szkołę w dzielnicy, która zlokalizowana jest przy ulicy Podróżniczej. Rozbudowę zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowe Izolbud z Warszawy, które złożyło najkorzystniejszą ofertę.

Rusza rozbudowa szkoły na Białołęce. Powstaną nowe sale, pra...

- Właśnie podpisaliśmy umowę na modernizację i rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 257 przy ul. Podróżniczej. Spółka wykona prace za 31,9 mln zł. Termin realizacji to 31 lipca 2023 roku. Było to możliwe dzięki zwiększeniu budżetu dla tej inwestycji na ostatniej sesji Rady Warszawy – podała Marzena Gawkowska
rzeczniczka prasowa Urzędu Dzielnicy Białołęka.

Szkoła na Białołęce z dodatkowymi dalami, pracowniami i halą sportową

Inwestycja zakłada stworzenie w szkole na Białołęce m.in. o ośmiu dodatkowych sal lekcyjnych, czterech pracowni, hali sportowej, biblioteki ze świetlicą i czytelnią multimedialną oraz części administracyjnej i gospodarczej. Ponadto powstaną także toalety i nowe wejście do budynku. Jak zapewnia ratusz, nowa część obiektu będzie niezależna, a komunikację między obiema częściami zapewni łącznik.

Budynek Szkoły Podstawowej nr 257 przy ul. Podróżniczej powstał w latach 50-tych XX wieku. Zaprojektowano go dla 320 uczniów, ale obecnie w szkole uczy się 622 uczniów na dwie zmiany. Jednak aby zapewnić dobre warunki nauki dla minimum 750 uczniów, konieczne jest powiększenie budynku.

Przypomnijmy, że przetarg na rozbudowę podstawówki na Białołęce został ogłoszony z końcem września 2021 roku. Wówczas Urząd Miasta informował, że prace projektowe były bardziej skomplikowane, niż w innych tego typu inwestycjach, bo budynek jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków. Projektant musiał więc uzgadniać z konserwatorami zabytków zarówno koncepcję, jak i sam projekt rozbudowy. Także w trakcie realizacji prac konserwatorzy zabytków będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem robót.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto