Lepsze szkolenie przyszłych lekarzy i pielęgniarek
Centrum Symulacji Medycznych umożliwi studentom Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego naukę w warunkach zbliżonych do rzeczywistych przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. CSM służyć będzie przeprowadzaniu zajęć praktycznych na symulatorach, co oznacza, że ewentualne błędy popełnione przez studentów nie będą zagrażać prawdziwym pacjentom. Młodzi ludzie będą przeprowadzać symulacje operacyjne z zakresu m.in. intensywnej terapii, otolaryngologii, chirurgii i pielęgniarstwa chirurgicznego, anestezjologii i intensywnej terapii, ginekologii i położnictwa, medycyny ratunkowej czy urologii.
- Wprowadzenie nowych technik dydaktycznych opartych o symulację pozwala nauczać studentów
w warunkach jak najwierniej odwzorowujących środowisko pracy różnych specjalności medycznych. Daje to niepowtarzalną szansę na przygotowanie przyszłych pracowników ochrony zdrowia do warunków, w których będą pracowali - powiedział dr Marcin Kaczor, Kierownik CSM WUM.
Choć w CSM WUM kształceni będą studenci kierunku lekarskiego, lekarsko-stomatologicznego, pielęgniarstwa i położnictwa, nowoczesny ośrodek pomoże nie tylko im. Również lekarze będą mogli poćwiczyć w bezpiecznym środowisku przeprowadzanie trudnych zabiegów.
Zobaczcie też:
Centrum Porodów Naturalnych w szpitalu na Madalińskiego. To ...
Co znajdzie się w Centrum Symulacji Medycznych?
Powierzchnia całkowita CSM to 21 400 m2. Na tym obszarze znajdzie się:
- 6 sal symulacji wysokiej wierności (m.in. sala bloku operacyjnego, 2 sale intensywnej terapii, sala porodowa)
- 10 sal symulacji niskiej wierności (w tym np. 3 sale symulacji z zakresu zaawansowanych technik resuscytacyjnych, 3 sale symulacji z zakresu podstawowych technik resuscytacyjnych)
- sale dydaktyczne: sala do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich, sala do ćwiczeń umiejętności położniczych oraz 10 sal dedykowanych egzaminom praktycznym
- sala nauki umiejętności stomatologicznych oraz centrum kadawerowe
Tak będzie wyglądać nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych:
Budynek zaprojektowano jako dwie przenikające się bryły prostopadłościenne, jedna zlokalizowana równolegle do ulicy Pawińskiego, druga usytuowana równolegle do zabudowań Zakładu Patomorfologii WUM. Oba budynki będą posiadać dwie kondygnacje podziemne i pięć kondygnacji nadziemnych.
Zobaczcie też:
Najlepsze szpitale w Warszawie. Gdzie warto rodzić dzieci, a...
Otwarcie w 2022 roku
Wartość kosztorysowa inwestycji, która powstaje na terenie kampusu Banacha przy ul. Pawińskiego, wynosi około 160 mln złotych. Prace ziemne rozpoczęły się 28 października br. i potrwają do 6 stycznia 2020 roku. Realizacja ostatniego etapu ma potrwać od 4 maja do 30 kwietnia 2022 roku, co oznacza, że planowane otwarcie CSM to połowa 2022 roku.
''Małe'' Centrum Symulacji Medycznej WUM
Od października 2017 roku w II Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK UCK WUM działa ''małe'' Centrum Symulacji Medycznych, na które składa się m.in. sala porodowa, sala operacyjna oraz sala szpitalnego oddziału ratunkowego. Wyposażenie tych sal obejmuje m.in. symulator rodzącej, symulator dziecka 5-letniego, symulator niemowlęcia, 2 symulatory dorosłego mężczyzny, aparat do USG czy fantomy do nauki podstawowych i zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych.
Zobaczcie zdjęcia ''małego'' Centrum Symulacji Medycznych:
Ruszyła budowa Centrum Symulacji Medycznych WUM. To tutaj bę...
POLECAMY TEŻ:
iPolitycznie - w jakim momencie w relacji polsko-ukraińskich jesteśmy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?