Rysowanie i malowanie to nasza wspólna pasja

Materiał informacyjny Sealart
Rysunek i malarstwo to formy sztuki, które od wieków fascynują wielu ludzi. Jeśli jesteś jednym z nich, chcesz się uczyć i zdobywać kolejne umiejętności w tej dziedzinie, to mamy dla Ciebie propozycję. Nasza szkoła rysunku i malarstwa Sealart pomaga rozwijać się wszystkim pasjonatom sztuki na każdym etapie artystycznego życia, na którym się znajdują. Dowiedz się już teraz, dlaczego warto wziąć udział w naszych kursach.

Dlaczego Sealart?

Sealart tworzą doświadczeni wykładowcy, pasjonaci sztuki, którzy wiedzą, jak kształtować artystyczny potencjał uczniów. Nie tylko dostarczają im wiedzę i rozwijają ich umiejętności, ale także pokazują sposoby zdobywania inspiracji do tworzenia i wyrażania siebie poprzez sztukę, co jest niezwykle cenne dla rozwoju artystycznego bez względu na wiek ucznia i poziom jego zaawansowania.

Na naszych zajęciach uczniowie mogą odkrywać i rozwijać swój talent artystyczny i we współpracy z wykładowcą mają możliwość zdobywania i doskonalenia swoich umiejętności. Mogą eksperymentować z różnymi technikami i stylami, takimi jak chociażby: akwarela, olej, pastel czy rysunek ołówkiem. Program zajęć został opracowany tak, by rozwijać także wyobraźnię i kreatywność uczniów. Zachęcać ich do myślenia także poza utartymi schematami i tworzenia unikatowych dzieł sztuki. I choć zajęcia odbywają się w grupach, to naszą szkołę wyróżnia indywidualne podejście do każdego ucznia, bo dostosowujemy nawet program nauczania do jego potrzeb i umiejętności.

Sealart to także swego rodzaju wspólnota artystyczna, w której uczniowie mogą wymieniać się pomysłami, inspiracjami i doświadczeniami, a to buduje więzi i sprzyja rozwojowi artystycznemu.

Rysunek i malarstwo – kursy dla dzieci

Lekcje rysunku mają ogromny wpływ na rozwój dzieci pod wieloma względami. Rysowanie daje dzieciom przestrzeń do wyrażania swoich myśli, pomysłów i marzeń. Poprzez tworzenie własnych obrazów i projektów dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność. Rysowanie wymaga precyzji i kontroli ręki, a więc jest doskonałym ćwiczeniem z zakresu motoryki małej.

Zajęcia plastyczne to dla dzieci pole do wyrażania własnych emocji, co pozwala zdobyć umiejętność radzenia sobie z nim nawet wówczas, gdy bywają trudne. Rysowanie obiektów, ludzi czy też krajobrazów wymaga uważnego obserwowania otaczającego świata. Tworząc już nawet pierwsze dzieła, dzieci uczą się patrzeć na szczegóły i rozumieć, jakie elementy składają się na całość.

Malowanie i rysowanie to także sposób na doskonalenie koncentracji. Dzieci uczą się cierpliwości i skupienia, co jest przydatne także w innych obszarach życia. I choć nie wszystkim wyda się to oczywiste, to nauka rysunku i malarstwa rozwija umiejętność rozwiązywania problemów. Przy tworzeniu rysunków trzeba bowiem podejmować decyzje dotyczące kompozycji, kolorów i detali.

Zajęcia dla dzieci łączą naukę z zabawą. Tematykę zajęć dostosowujemy do wieku i zainteresowań uczniów. Wśród oferowanych kursów znajdują się takie zajęcia jak: Rysunkowy Przedszkolak, Mały Grafik, Mały Artysta czy też Mały Architekt.

Kursy na architekturę i ASP

Nasza szkoła organizuje kursy dla osób marzących o zawodzie architekta. Podczas zajęć uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności rysunkowe, co jest podstawą dla każdego przyszłego architekta. To przecież rysunek jest narzędziem komunikacji wizualnej. Pozwala przedstawiać pomysły i projekty w sposób obrazowy, czyli najbardziej zrozumiały dla innych. Kursy na architekturę poszerzają wiedzę i rozwijają umiejętności, co znacząco może zwiększyć szanse na zdanie egzaminu i zdobycie miejsca na wymarzonych studiach.

Udział w kursie to poznawanie różnorodnych technik rysunkowych niezbędnych do tworzenia profesjonalnych projektów architektonicznych. To także sposób na rozwinięcie własnej kreatywności oraz na poszerzenie swojego portfolio, które jest niezbędne podczas egzaminów wstępnych, a potem przy poszukiwaniu pracy w branży. W czasie zajęć organizowane są także bezpłatne symulacje egzaminów wstępnych, co pozwala uczestnikom sprawdzić się w tak wymagającej sytuacji i nabrać pewności siebie.

Kurs na ASP

Każdy, kto marzy o studiach na Akademii Sztuk Pięknych, powinien ciągle rozwijać i doskonalić swoje umiejętności oraz przygotować się do wymagających egzaminów wstępnych. Kurs przygotowawczy organizowany przez naszą szkołę prowadzony jest przez znakomitych specjalistów, którzy potrafią przekazać uczniom zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.

Podczas kursu uczestnicy poznają tajniki malowania martwej natury, biorą udział w zajęciach z modelem, ćwiczą szkicowanie, rysowanie detali i przedmiotów. Kurs daje możliwość rozwoju własnej kreatywności, rozwinięcia własnego stylu i myślenia w sposób twórczy. Podczas zajęć uczestnicy tworzą wiele prac, które mogą wejść w skład imponującego portfolio, a to przecież kluczowe narzędzie podczas aplikacji na studia artystyczne, pozwalające pokazać swoje umiejętności i rozwój artystyczny.

Kursy hobbystyczne

Wszystkim pasjonatom sztuki bez względu na wiek proponujemy kursy hobbystyczne z malarstwa, rysunku, grafiki czy też tak popularnego dzisiaj digital paintingu. Zajęcia przynoszą wiele korzyści w sferze artystycznej oraz w obszarze rozwoju osobistego i emocjonalnego. To wspaniały sposób na czerpanie przyjemności z tworzenia sztuki. Uczestnicy mają okazje udoskonalić swoje umiejętności, poznać nowe techniki i rozwijać swoją spostrzegawczość. Malowanie i rysowanie pozwalają także na oderwanie się od codziennych problemów i skupienie się na tworzeniu czegoś pięknego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Rysowanie i malowanie to nasza wspólna pasja - Mazowieckie Nasze Miasto

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie