MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sądecka policja tropi... przyszłych policjantów

Rafał Kamieński
Nie tylko wojsko zabiega o młodych ludzi. Z problemem kadrowych braków boryka się również policja. W tym roku Komenda Główna Policji umieściła informację o potrzebach kadrowych.

Nie tylko wojsko zabiega o młodych ludzi. Z problemem kadrowych braków boryka się również policja. W tym roku Komenda Główna Policji umieściła informację o potrzebach kadrowych. Okazało się, że do pracy we wszystkich formacjach policyjnych trzeba aż 9 tys.kandydatów! Etaty czekają również w Nowym Saczu.

- Podanie o pracę można złożyć w naszej sądeckiej komendzie w Sekcji Kadr i Szkolenia - informuje Beata Frohlich, rzeczniczka sądeckiej policji. - My wysyłamy podania do centrali.
Dokładne informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie - policja.gov.pl
A ile w policji można zarobić?

Kursant - bo nie od razu zostaje się "stuprocentowym" policjantem - może liczyć na 1500 złotych brutto, ale już policjant po kursie dostaje średnio nawet 2500 złotych brutto. Dzielnicowy pobiera wypłatę w wysokości 3200 złotych, a szef rewiru 4 tysiące zł brutto (dane z Komendy Głównej Policji). Ale, aby tyle zarabiać, trzeba swoje odsłużyć.

Dokumenty o pracę w tej formacji może złożyć każdy, ale komendy chętnie widziałyby u siebie ludzi z wyższym wykształceniem. Szykując przyszłe kadry i wychodząc naprzeciw zainteresowaniu klasami mundurowymi, klasa o profilu policyjnym powstała w tym roku w Zespole Szkół w Marcinkowicach. Uroczyste rozpoczęcie roku z udziałem przedstawicieli sądeckiej policji miało miejsce wczoraj.

- Klasa o takim profilu daje gwarancję, że kiedyś ci młodzi ludzie nie tylko nie będą łamać prawa, ale być może zdecydują się na założenie niebieskiego munduru - mówi Beata Frohlich.
Rzeczniczka podkreśla jednak, że praca w policji do łatwych nie należy i policjantem jest się 24 godziny na dobę - jednym słowem - służba nie drużba i zdarza się, że wpływają także wnioski o odejście ze służby.

Uczniowie klasy policyjnej w Marcinkowicach będą realizować rozszerzony program "Bezpieczeństwo publiczne". Nabędą podstawowych umiejętności policjanta i strażnika miejskiego oraz wiedzy z zakresu psychologii zachowań przestępczych, prawa karnego i procesowego. Nie zabraknie testów ze sprawności fizycznej.
Absolwenci liceum ogólnokształcącego o profilu "Bezpieczeństwo publiczne" będą mieć w ręku solidne przygotowanie do kontynuowania kształcenia w szkołach policyjnych i wyższych. Podobna klasa działa już w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku, gdzie oprócz niej, młodzież uczy się również w klasach wojskowych.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto