Sanok: Lubomir Rohacik zastąpi Jozefa Skokana

sport24.pl
Od dawna w sanockim Klubie Hokejowym nie jest dobrze, ciągłe serie porażek spróbuje przerwać nowy, stary trener Ľubomír Roháčik.

55-letni szkoleniowiec pochodzi z Popradu, gdzie urodził się 20 maja 1954 r. W swojej karierze hokejowej grywał w drużynach ŠK Slovan Bratyslava i HC Dukla Jihlava. Później odnosił sukcesy jako trener, prowadząc: HK ŠKP Poprad, HK VTJ Spišská Nová Ves, HK Kežmarok, Wojas Podhale Nowy Targ czy rumuńską drużynę HC Csíkszereda.

Roháčik w połowie grudnia 2008 r. zastąpił swojego rodaka Josefa Čontofalskiego, który nie sprostał zadaniu jakim był awans drużyny do najlepszej szóstki. Wówczas drużyna Ciarko KH zajmowała 9. lokatę. Po porażce u siebie 1:5 z zespołem Jastrzębia, następny mecz Sanoczanie toczyli już pod wodzą Ľubomíra Roháčika.

Ciarko KH Sanok rozegrało w sumie 14. meczów pod okiem Roháčika, notując 5. porażek i 10. zwycięstw z rzędu (w tym 5. wygranych z drużyną TMH Polonii Bytom gwarantujących pozostanie w ekstralidze). Trener, który dzięki sprowadzeniu Słowaków (Tomáš Valečko 2pkt., Pavol Hrubý 6pkt., Lukáš Novák 8pkt., František Koky 9pkt.) utrzymał Sanocki zespół, zasłużył na dostanie kolejnej szansy na poprowadzenie drużyny z "Grodu Grzegorza."

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?