Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Schronisko na Paluchu podsumowuje 2019 rok. Trzy tysiące adopcji, ponad tysiąc powrotów do właścicieli. ''To rekordowy wynik''

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Krystian Dobuszyński/archiwum
Schronisko na Paluchu podsumowało zeszły rok pod względem adopcji zwierzaków z ich placówki oraz czipowania domowych pupili. W 2019 roku blisko 3000 psów i kotów ze schroniska znalazło nowy dom, a ponad 1000 czworonogów powróciło do swoich właścicieli. Ponadto w ramach miejskiego programu bezpłatnie zaczipowano ok. 4100 zwierząt. Szczegóły w artykule poniżej.

Adopcyjny rekord na Paluchu

W zeszłym roku do Schroniska na Paluchu przyjęto 2603 psy i 1481 kotów. Zwierzaki trafiały do placówki z ulic Warszawy oraz współpracujących gmin: Góra Kalwaria, Piaseczno i Raszyn. Od stycznia do grudnia ubiegłego roku aż 1787 psów i 1184 kotów zostało adoptowanych.

To rekordowy wynik z ostatnich lat działalności Palucha - podkreśla Urząd Miasta.

Część zwierząt jest też odbierana przez właścicieli - w 2019 roku 908 psów i 178 kotów powróciło do domu m.in. dzięki adresom zakodowanym na podskórnych czipach oraz zdjęciach znajd publikowanych w mediach społecznościowych.

Obecnie w schronisku przebywa blisko 520 zwierząt.

Zobaczcie też:

O tych istotach powstają piosenki, dzieła sztuki i książki, ale niewielu wie, że alpaki to także cenne źródło wełny oraz zwierzęta, które pomagają w walce z niepełnosprawnościami.

W Warszawie istnieją co najmniej 3 farmy alpak. Miłośnicy zwierząt mogą odwiedzić je, by poznać, pogłaskać i przytulić te egzotyczne zwierzęta czy dowiedzieć się więcej o tzw. alpakoterapii. Alpaki w Warszawie znajdziecie pod następującymi adresami: 

Alpaki z Zielonych Traw (ul. Zielonych Traw 17)
Alpaki na Okęciu (ul. Muszkieterów 41)
Przystanek Alpaka (ul. Lewandów 33a)

Zwierzęta w Warszawie. Miejsca, w których z bliska zobaczysz...

Darmowa sterylizacja, kastracja i czipowanie

W ramach zeszłorocznej akcji czipowania psów i kotów bezpłatnie oznakowano 4109 czworonogów. Warszawiacy korzystali też z miejskiego programu sterylizacji i kastracji domowych pupili, dzięki czemu 2958 psów i kotów przeszło zabieg.

Ekopatrol w służbie zwierzętom

Na co dzień zagubionymi zwierzętami zajmuje się Ekopatrol Straży Miejskiej. W 2019 roku funkcjonariusze odłowili 2272 psy oraz 1393 koty, z czego do właścicieli wróciło 611 czworonogów. Strażnicy odwożą oznakowane zwierzaki pod przypisany adres opiekuna.

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto