Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Schronisko na Paluchu stopniowo otwiera się dla odwiedzających

Redakcja
Damian Kujawa/ARCHIWUM
Schronisko na Paluchu będzie stopniowo otwierane dla odwiedzających. W związku z pandemią placówka jest tymczasowo niedostępna dla osób z zewnątrz. Jest natomiast dobra wiadomość dla wolontariuszy – wkrótce będą mogli dołączyć do pracowników. Szczegóły w artykule poniżej.

Pracownicy schroniska na Paluchu podzieleni są trzy zespoły – pracują rotacyjnie, by zmniejszyć ryzyko zarażenia się koronawirusem. Dzięki przyjętemu systemowi pracy psy i koty są pod stałą opieką lekarską i behawioralną oraz mają zapewnione schronienie i karmę.

Wolontariusze powrócą

Przywrócenie dyżurów wolontariuszy jest możliwe na ściśle określonych zasadach z uwzględnieniem sytuacji epidemicznej i zasad bezpieczeństwa oraz zdrowia osób w placówce. W piątek, 8 maja - podczas wideokonferencji - Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy wspólnie z pracownikami Palucha, Biura Ochrony Środowiska i przedstawicielami wolontariuszy dyskutowała o bezpiecznym zakresie pierwszego etapu odmrażania placówki. Uczestnicy spotkania omówili potencjalne zagrożenia i pracowali na podstawie przygotowanego planu, który był wcześniej skonsultowany ze stronami.

W pierwszym etapie wolontariusze będą mieli wstęp na teren schroniska, ale w ograniczonym stopniu - trzech dyżurnych wolontariuszy psich dziennie, jeden koci wolontariusz raz w tygodniu. Uruchomione zostaną też spacery przedadopcyjne oraz przyjmowanie darów (np. karmy i koców, tylko w oryginalnych opakowaniach) od mieszkańców i firm. Konkretna data uruchomienia pierwszego etapu zostanie uzgodniona na kolejnym spotkaniu z wolontariuszami, które odbędzie się we wtorek, 12 maja.

Wstęp dla osób z zewnątrz

W następnych etapach Schronisko Na Paluchu uruchomi kolejne działania i programy, np. szkolenia dla wolontariuszy, praktyki studenckie, wstęp dla osób z zewnątrz, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Obecnie zagubione zwierzęta w dalszym ciągu przyjmowane są do placówki, a właściciele mogą odebrać ze schroniska odnalezionego psa lub kota. Spis zwierząt, które ostatnio trafiły do schroniska dostępny jest na

stronie Palucha.
Pumeks, zwany przez przyjaciół Pumciem, pojawił się znikąd w polu. Bał się podejść do ludzi i tak błąkał się przez kilka tygodni. Miał szczęście, bo ktoś go zauważył, dokarmiał i wezwał pomoc. I tak Pumcio znalazł się w schronisku. Pierwsze chwile tutaj były dla niego bardzo stresujące. Na szczęście okazało się, że Pumcio jest bardzo towarzyskim psem i łatwo nawiązuje przyjaźnie w grupie psów.
-  Na obecnym etapie szukamy dla niego domu z człowiekiem o wielkim sercu i cierpliwości oraz z doświadczeniem w pracy z psem lękliwym. Sugerujemy dom z ogrodem, w spokojnej okolicy, bez małych dzieci, za to chętnie z sympatyczną suczką w podobnym wieku i temperamencie, która byłaby wsparciem w budowaniu relacji z nowymi opiekunami Pumeksa – czytamy na stronie schroniska. 

Kontakt do wolontariuszy: Tonia 602 763 034, Ida 694 689 970, Klaudia 514 360 970

Przygarnij psa ze Schroniska na Paluchu. Te pupile czekają n...


Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto