Sensacja przy Łazienkowskiej. Śląsk pokonał Legię

Warszawska Legia nie przerwała zwycięskiej passy spotkań Śląska Wrocław. W rozegranym w piątek przy Łazienkowskiej spotkaniu stołeczni piłkarze przegrali 1:2.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 7. minucie Ariel Borysiuk celnym strzałem posłał piłkę do bramki Kelemena, zdobywając pierwszego gola dla Legii.

Dalsza część spotkania też należała do gospodarzy, nie potrafili oni jednak wykorzystać wypracowanych sytuacji. W rezultacie, po kolejnych 20. minutach spotkania to goście zdobyli bramkę doprowadzając do wyrównania. Strzelcem był Przemysław Kazimierczak, który wielokrotnie zapowiadał pognębienie Legii. Stołeczni piłkarze starali się odzyskać prowadzenie, ale grali zbyt chaotycznie i nerwowo.

Nieskuteczna Legia

Drugą połowę legioniści rozpoczęli bardzo dobrze, jednak byli nie skuteczni. Co innego rywale. Sebastian Mila w 49. minucie posłał pięknym strzałem piłkę do bramki Skaby i serca kibiców przy Łazienkowskiej zamarły.

Sport w Warszawie - serwis specjalny

Legia przegrywała 1:2. Chaos, który zapanował po stracie pierwszej bramki jeszcze się pogłębił. Wszystkie założenia taktyczne padły i gra zupełnie przestała się kleić.

Niewykorzystany karny

Kluczowa dla spotkanie wydawała się 70. minuta, kiedy to sędzia spotkania podyktował rzut karny dla Śląska za faul Rzeźniczaka. Na szczęście Kazimierczak nie trafił w bramkę i nadal wszystko było możliwe. Jednak Goście postanowili bronić wyniku za wszelką cenę. Gorączkowe akcje Legii rozbijały się o obronę gości. Pomomo ogromnego naporu nie udało się już zmienić wyniku spotkania i Legia przegrała 1:2.

"Żyleta" pełna kibiców

Mimo przegranej Legia odniosła małe zwycięstwo. Mecz kibicowali kibice zasiadający na trybunie Ultras. Klub odwołał się od decyzji komisji Ligi i klauzula natychmiastowego wykonania kary została zdjęta do czasu uzyskania wyjaśnień od Legii.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)